VISTA 32bit i 64bit - czym sie roznia ?
| Jakaś tam różnica ponoć jest. Pięć procent w lewo lub w prawo. Piszę
| opierając się na ocenach testów Visty RTM opublikowanych w kilku
| źródłach, sam nie sprawdzałem.

to jeszcze jest kwestia optymalizacj algorytmu i pewnie tez tego co
program robi. niemniej jednak w obrobce video, czy obliczeniach
arytmetycznych ronica musi byc wieksza architektura 64bit i 32 zbyt
sie roznia zeby sprowadzilo sie do tych 5%Ale też narzut na obsługę dłuższego kodu jest sporo większy.
Architektura 64-bitowa pokaże pazury dopiero na sprzęcie wyposażonym w
naprawdę dużą ilość pamięci RAM, a także w serwerach plików i to tylko w
przypadku ich mocnego obciążenia. Tutaj leży ciekawy artykuł porównujący
wydajność środowiska 32/64 bitowej wersji serwera Windows 2003
Enterprise oraz RedHat Enterprise przy pracy z dużymi bazami danych:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700838.aspx . Z kupowaniem do
domu to ja bym się nie spieszył...


     

  Windows Vista
Microsoft Windows Vista ULTIMATE x86 SP1 Integrate d January 2009 OEM DVD-BIE

Najnowsze wydanie Visty ze zintegrowanym Service Pack 1.
Wersja RTM, można zainstalować dowolną wersje.Aby pobrać ten plik musisz być zalogowany lub zarejestrować sie!! (rejestracja umozliwia przegladanie zawartosci umieszczonej w tagu [code])


  Elementy elektroniczne w corelu
O co chodzi z tą wirtualna maszyną?? co to jest??


Np. Microsoft Virtual PC, VMWare, Virtual Box.
Jest to coś co na Twoim komputerze udaje nieco inny (MS VPC) bądź ten sam komputer (Virtual Box). Pozwala to np. na zainstalowanie systemu operacyjnego i programów, które nie będą kolidować z obecnie zainstalowanym systemem. Co więcej nie musisz partycjonować dysku.

Ja używam dwóch maszyn wirtualnych goszczących w Windows XP Home: Free-DOS oraz Windows 98 SE.
Dlaczego? Czasami warto zaśmiecić wirtualny system niż potem naprawiać i martwić się o stan systemu w realnym komputerze. Ponadto pozwala Mi to uruchamiać pewne ulubione programy (np. Autotrax dla DOSa) niezależnie czy będę miał XP, Vista, Windows 7 pod którymi bezpośrednio on nie działa lub działa jak im się wybitnie chce.
Zaawansowanym programistom pozwala to na testowanie swoich programów na wielu platformach: np Windows XP RTM z IE6, Windows XP SP2 z IE6. Wyobraź sobie ile musiałbyś mieć komputerów pod sobą (lub ile reinstalacji wykonać) by mieć wszystkie kombinacje przykładowych dwóch składnikow: XP i IE. Ja naliczyłem 7.
A dla lubiących mieszać i instalować programy po to by zobaczyć jak działają jest to jak znalazł.

  [Vista] opinie użytkowników
Mały cytat z artykułu:

Pierwsze wrażenia? Może to subiektywna opinia, ale wszystko wydaje się pracować zauważalnie szybciej niż w wersji RTM – zwłaszcza w przypadku generowania miniatur, rozwijania menu i tym podobnych. Nie bez znaczenia też pozostaje fakt, że Microsoftowi faktycznie udało się pod przykrywką Service Pack 1 przemycić do Visty jądro znane z systemu Windows Server 2008. Świadczyć może o tym między innymi numer kompilacji Visty po instalacji SP1 – 6001. Inne nowości w SP1 trudno wymienić, bo ich po prosty zbyt wiele nie ma – po Service Packu 2 dla Windows XP Microsoft przyzwyczaił nas do wydawania dodatku SP z wielką pompą, ale teraz wracamy do korzeni, czyli SPków zawierających po prostu wszystkie opracowane dotąd łatki i ewentualnie kilka usprawnień.

Źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=170

     

  Piracka Vista mało użyteczna?
Microsoft odniósł się do licznych komentarzy na temat wycieku finalnej wersji RTM Windows Vista do sieci peer-to-peer. Dość szybko opracowano także metodę wykorzystania kluczy z wersji beta do ominięcia aktywacji wersji RTM. Korporacja na takie działania ma jasną odpowiedź - utrzymuje, że pirackie kopie będą miały znacznie mniejszą wartość niż oryginalne systemy. Microsoft przestrzega również, że kopie dystrybuowane w sieciach P2P są sfałszowane i tak naprawdę wcale nie są tymi samymi kompilacjami, które trafią na sklepowe półki.

Piratom korzystanie z nielegalnych kopii systemu Windows Vista ma uniemożliwić usługa Software Protection Platform. Gdy wykryje ona jakikolwiek problem z aktywacją bądź kluczem produktu, wprowadzi system w stan blokady. Wtedy użytkownik będzie mógł tylko i wyłącznie otworzyć przeglądarkę internetową w celu zakupu on-line legalnej wersji. Po 60 minutach zostanie zaś wylogowany. Szerzej o tych mechanizmach pisaliśmy już w październiku. Pakiet Office 2007 będzie chronił znany już i funkcjonujący od jakiegoś czasu program Office Genuine Advantage.

  Windows Xp Pro SP3 - Black Edition.ISO


~ System Nie Wymaga Użycia Klucza..
~ System Windows Xp Pro SP3 Black Edition Zawiera W Sobie Programy..

* Window Media Player 11
* PowerIso
* Acrobat 8.0
* WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
* TuneUp Utilities 2007 English
* Microsoft Java VM Build 3809
* Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
* IE 7 Final Activated
* Firefox 2
* Thunderbird 1.5.0.9
* Klite Codec Pack 2.80
* ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
* Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
* Nero 7.59 Lite
* Ultra Iso 8.6.0.1936
* Fraunhofer IIs MP3 Code
* Quicktime Alternative
* Acrobat Reader
* WinRAR
* Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

Dowolade:


zrodlo:www.legalsite.pl


  Windows Vista SP2 - w lutym RC, w kwietniu RTM!
Microsoft rozpoczął zamknięte testy beta dodatku SP2 dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008 w zeszłym miesiącu. Do sieci trafiły informacje o planowanych datach premiery wersji RC oraz RTM.

Dodatek Service Pack integruje w sobie wszystkie dotychczasowe aktualizacje bezpieczeństwa dla danego produktu, a także hotfixy i zazwyczaj wnosi do programu nową funkcjonalność. SP2 dla Windows Vista zawierać ma czwartą odsłonę silnika indeksującego Windows Search oraz posiadać wsparcie dla technologii bluetooth (w tym uaktualnienia dla BT 2.1) i nowych 64-bitowych procesorów VIA oraz pokaźną liczbę driverów dla nowego sprzętu. Nie zabraknie także kolejnej poprawki z cyklu łatek kompatybilności z oprogramowaniem firm trzecich, której nowe wersje Microsoft udostępnia co kilka miesięcy, w postaci odrębnej aktualizacji. Usprawnieniu ulegnie także obsługa systemu plików exFAT.

Według najnowszych informacji wersje Release to Candidate dodatku ma zostać udostępniona już w lutym następnego roku. Kwiecień będzie miesiącem, kiedy Microsoft oznaczy SP2 mianem RTM (Release to Manufacturing) i skieruje dodatek do producentów OEM. Później natomiast pozostanie tylko faza Release to Web (RTW), co potrwa zapewne kilka tygodni, gdyż w tym czasie będą udostępniane zlokalizowane wersje SP2 dla Visty. Wraz z wersją anglojęzyczną pojawi się francuska, niemiecka, hiszpańska oraz japońska. Pozostałe, w tym polska, nieco później.

  WINdows...?
Chris Keroack napisał na oficjalnym webowym forum dyskusyjnym Microsoftu, że dodatek Service Pack 3 do systemu Windows XP uzyskał status RTM. Oznacza to, że prace zostały już ukończone i należy oczekiwać wydania SP3 dla użytkowników. W międzyczasie otrzymają go firmy OEM.

Keroack ogłosił, że 29 kwietnia dodatek zostanie opublikowany w witrynie Microsoft Download. Podobnie jak w przypadku SP1 do Windows Vista, w usłudze Aktualizacji automatycznych Service Pack 3 do Windows XP pojawi się z opóźnieniem - według podanych informacji, dopiero latem.Zrodlo: dobreprogramy.pl

  Kącik Windows Vista


Service Pack 2 dla Visty pojawi się później?

Od dnia upublicznienia drugiej bety drugiego pakietu uaktualnień i poprawek (Service Pack) dla systemów Windows Vista i Server 2008 minęło sześć tygodni. Microsoft pakiet ten stara się udostępnić w wersji końcowej możliwie jak najszybciej.

Z najnowszych, nieoficjalnych doniesień wynika jednak, że Service Pack 2 pojawi się później niż dotychczas planowano. Pierwsze wydanie RC (Release Candidate) zostało przeniesione z lutego na marzec.

Jako że od tego momentu do upublicznienia wersji RTM (Release To Manufacturing) minie zapewne nie mniej niż miesiąc, to wersja ta może pojawić się nie w kwietniu, a w maju. Service Pack 2 ogólnie dostępny może być nawet pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku.

Service Pack 2 ma zawierać uaktualnioną usługę Windows Search 4.0, usprawniony program Windows Media Center, obsługę 64-bitowych procesorów firmy VIA Technologies, oraz wiele innych poprawek.

  Windows Vista Service Pack 1 64bit MSDN [PL] [.iso]
[size=24][/size]

Plik [b][/b] jest tylko linkiem dla programu Torrent nie jest to dana aplikacja lub plik, dokument, itp. Posiadanie linków Torrenta nie łamie prawa a ściągane za ich pomocą programy należy usuwać po upływie 24 godzin.

[size=18]Download[/size]

[size=18]Opis[/size]
[code]Windows Vista Sp1 PL wersja 64bit kopioa 1:1 od M$!!!

Windows Vista with Service Pack 1 (x64) - DVD (Polish)

pl_windows_vista_with_service_pack_1_x64_dvd_x14-29749.iso

Label: FRMCXFRE_PL_DVD
Date Posted (UTC):4/21/2008 5:55:35 AM
SHA1:ce7f533a58c5647bef3fb86c6c3d2a04c19bf9ee
MD5: 1CD2644160E6A23630BB3035EF5B3CC3
ISO/CRC:914645FD

Nazwa Releasu: Microsoft.Windows.Vista.RTM.SP1.x64.DVD.READ.NFO.PL-PSIKUS
Data wydania: 2008-04-22
Data Releasu: 2008-04-24
Source: Microsoft [/code]
[size=18]Info[/size]
[code]Seeders: [color=green]1[/color]
Leechers: [color=red]7[/color]

Pliki: 3
Rozmiar: 3.55 GiB (3808809965 Bytes)
Załadowany: 2008-05-13 15:38:44 GMT
Przez: Winchester2
[/code]
Aby prawidłowo otworzyć plik [b][/b] powinieneś zainstalować klienta sieci p2p.

  Vista - nowe oblicze Windows
Vista już jest... na p2p

Wystarczyło kilkanaście godzin od finalizacji kodu Windows Visty oraz Office 2007 by oprogramowanie trafiło w ręce grup warezowych.

Piraci z całego świata pobierają już Vistę RTM build 6000.16386.061101-2205 - oficjalnie zostanie ona udostępniona subskrybentom MSDN w przyszły piątek. Razem z 32-bitową Vistą pojawiły się też pierwsze sposoby na oszukanie bądź pominięcie aktywacji.

Jeden ze sposobów polega na manipulacji datą podczas instalacji, drugi - na podmianie plików odpowiedzialnych za zarządzanie licencją na pochodzące z wersji RC2. Na szczęście dla Microsoft, piratom nie udało się złamać zabezpieczeń Visty do końca i korporacja zachowuje w dalszym ciągu przynajmniej częściową kontrolę nad nielegalnym systemem. Użytkownicy kradzionych kopii systemu nie będą więc mieli łatwego życia.

Kilka godzin po Viście w sieci znalazł się Office 2007 Enterprise, tym razem korzystający z Volume Activation 1.0 i tym samym nie wymagający aktywacji. To może być prawdziwy cios dla korporacji z Redmond, której strat nie można rozpatrywać tylko w kategoriach finansowych. Ucierpiał też prestiż przedsiębiorstwa, którego główne produkty wyciekają jeszcze nawet przed nieoficjalną datą premiery. Nie wiadomo, czy uda się zlokalizować źródła wycieków.

Źródło: itbiznes.pl


Hehe, jak zwykle, każda wersja Windows i MS Office ma swoją premierę w pierwszej kolejności na p2p

  Powstaje następca Windowsa?
Windows 7 wydajniejszy od XP

W serwisie ZDNet.com, jeden z blogerów opublikował testy, które przeprowadził na systemach Windows 7, Windows Vista oraz XP. Wyniki są co najmniej zaskakujące. Okazuje się, że na testowej maszynie najlepiej wypadł... Windows 7 beta!

Adrian Kingsley-Hughes, znany obserwator Microsoftu, przeprowadził testy na komputerze, którego parametry są następujące: czterordzeniowy procesor AMD Phenom 9700, karta grafiki ATI Radeon HD 3850 z 256 MB pamięci wideo, 2 GB pamięci operacyjnej DDR2 (moduły Corsair Dominator pracujące w trybie dwukanałowym), dysk twardy WD Raptor (10 tysięcy obr./min.) i płyta główna ASUS M3A32-MVP Deluxe.

Testowane były następujące systemy operacyjne: Windows 7 beta build 6956 (Microsoft pomału dobiega do oznaczenia 7XXX, czyżby więc pierwsza publiczna beta miała już "siódemkę" w nazwie wersji?!), Windows Vista RTM, Windows Vista SP1, Windows XP SP3.
Przeprowadzone testy wyraźnie pokazują przewagę nowych okienek nad starszymi systemami. Windows 7 startował szybciej o ponad 10 sekund od Visty z dodatkiem SP1 oraz uzyskał o 10 proc. lepszy wynik w Passmarku. W niektórych z przeprowadzonych testów Windows 7 przegrywał z poprzednikiem, ale we wszystkich pokonał "leciwe" XP. Wyniki testów zobaczyć można na blogu ZDNet.

Testowa wersja Windows 7 pozwala więc stwierdzić, że gigant z Redmond poczynił naprawdę duże kroki w celu zwiększenia wydajności okienek. A co za tym idzie, edycja RTM, która ma zostać wydana za około rok, powinna być jeszcze szybsza, gdyż kod systemu zostanie do tego czasu jeszcze zoptymalizowany.

Dawid Długosz
IDG.pl

  Kącik Windows Vista
Aero a wydajność - jak to właściwie jest?

Microsoft przeprowadził badania w amerykańskiej firmie Principled Technologies, które wykazały, że "interfejs Aero ma mały bądź nie ma w ogóle negatywnego wpływu na wydajność systemu Windows Vista". Testy, które zostały przeprowadzone miały generalnie porównać wydajność systemów Windows XP i Windows Vista w przeróżnych scenariuszach.

Środowisko testowe obejmowało zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne, maszyny wyposażone w 512 MB pamięci RAM, jak i 2 GB. Konfiguracje komputerów były przeróżne - można by rzec "do wyboru, do koloru". Testowanie w środowisku produkcyjnym firmy miało na celu wykazać, jak szybko dany system (Windows Vista RTM i Windows XP) odpowiada po wykonaniu pewnych czynności. Komputery m.in. uruchamiano ponownie i wzbudzano ze stanu uśpienia, by móc zapewnić elastyczność wyników. Badania dowiodły, że w ponad 95% wypadków różnice w reakcji systemu z uaktywnionym i wyłączonym interfejsem Aero to mniej, niż jedna setna sekundy.

Ponadto udowodniono, że systemy Windows XP i Windows Vista w przybliżeniu tak samo reagują na różne operacje - jedynie znacznie czulszy jest ten ostatni w przypadku czynności wykonywanych po ponownym uruchomieniu komputera.

źródło:centrumxp.pl

  Nowości Microsoftu
Ze względu na różnice pomiędzy Internet Explorerem 7 dla Windows XP i dla Windows Vista Microsoft zdecydował, że wersja dla Visty będzie nosić nazwę IE7+. Ponadto zapowiedziano kolejne wersje Internet Explorera.

Internet Explorer 7+, który będzie wchodzić w skład Windows Vista posiada dodatkowe funkcje, takie jak: tryb chroniony (Protected Mode), kontrolę rodzicielską i ulepszoną diagnostykę sieci. Funkcje te opierają się na zmianach wprowadzanych w Viście i zrezygnowano z ich wprowadzania w XPSP2. Różnice pomiędzy IE7 i IE7+ nie będą miały znaczenia dla webmasterów. Jeśli chcieliby oni jednak rozróżniać te przeglądarki będzie to bardzo proste: wystarczy sprawdzić wersję Windows (6.0 albo 5.1) w nagłówku User-Agent. Obie wersje będą budowane z tego samego kodu bazowego.

Microsoft podał, że Internet Explorer 7 Beta 3 zostanie wydany latem tego roku. Natomiast w grudniu możemy spodziewać się wersji finalnej (RTM). Internet Explorer 8 będzie posiadał lepszą obsługę sieci i re-renderingu. Zapowiedziano, że Internet Explorer będzie wydawany w cyklu rocznym.

źródło

  Wieści z Microsoftu
Vista SP1 nie będzie wydajniejsza

Grupa specjalistów określiła nadchodzący zestaw poprawek dla Windows Vista „niewypałem pod względem wydajności”.

Pracownicy EXO Performance Network przeprowadzili serię testów wydajnościowych Visty z zainstalowanym Service Packiem 1 z nadzieją, iż zaobserwują znaczący wzrost wydajności systemu. Niestety byli zawiedzeni wynikami „benchmarków”.

„Po przeprowadzeniu testów Visty z zainstalowanym dodatkiem SP1 w wersji RTM (Release To Manufacture), nasze nadzieje dotyczące zwiększenia wydajności systemu niestety się nie zmaterializowały” – można przeczytać na blogu firmy.

Podczas testów wykorzystano oprogramowanie Devil Mountain Software oraz notebook Della z 1 GB pamięci RAM. W trakcie testowania mierzono wydajność Microsoft Office 2007, wielozadaniowości oraz mediów strumieniowych.

Wyniki systemu z SP1 były niemalże identyczne z tymi, jakie prezentowała „goła” Vista.

vnunet.com

No... czyli wszystko normalnie

  Wieści z Microsoftu
Microsoft planuje Windows 8

Mimo, że wersja Release Cadidate Windows 7 nie jest jeszcze gotowa, Microsoft już planuje funkcje kolejnej generacji systemów Windows. Nie jest to szczególnym zaskoczeniem, ponieważ większość grup programistycznych po wydaniu RTM przystępuje od razu do prac na nowymi wersjami systemu i nowymi rozwiązaniami jeszcze kilka miesięcy przed oficjalną premierą.

Kolejne wydanie Windows ma ukazać się w ciągu dwóch lub trzech lat od premiery Windows 7, zarówno edycji klienckiej, jak i serwerowej. W przypadku Windows 7, pierwszymi testerami nowej wersji Windows okazali się kluczowi partnerzy Microsoft zaledwie rok od premiery Visty. Można zatem przypuszczać, że podobnie plany ułożą się z Windows 8. Ważnym aspektem jest, że Windows 7 Server (Windows Server 2008 R2) jest faktycznie drugą odsłoną Windows Server 2008. W związku z tym klienci zainteresowani linią serwerową Windows, będą musieli poczekać na większe zmiany do czasu Windows 8 Server.

softpedia.com

  windows
[color=red:2b233988bc]Microsoft udostępnił system Windows Vista RTM dla subskrybentów MSDNAA (Academic Alliance). Jeśli jesteś studentem sprawdź czy program MSDNAA jest dostępny na Twojej uczelni. Możesz wówczas otrzymać do użytku prywatnego system Windows Vista.[/color:2b233988bc]

hmmmm to ja bym poprosił kogoś kompetentnego o powiedzenie jak wygląda sytuacja z innymi wydziałami poza IE i czy da radę załątwić Vistę? 8)

  Vista build 5536
[quote="Virek"]tylko jaki jest klucz?[/quote]
Taki sam jak do bety 2.
[quote="Virek"]Aha i poniewaz mozna instalowac ją jako akttualizacje to czy jest mozliwosc przywrócenia XP?[/quote]
Nie, opcja downgrade'u nie jest możliwa.
[quote="Matys-HT"]PS. Troche sie zdziwilem ze microsoft udostepnil tą wersje dla "szarych" użytkowników[/quote]
Microsoft chce wypróbować firmę Akamai i jej łącza oraz menedżer pobierania Download Manager. Biorąc pod uwagę problemy z serwerami przy udostępnieniu bety 2 office'a i - w mniejszym stopniu - Windows Vista, zachowanie to wydaje się być instynktowne, w końcu na dniach RC, a potem już RTM!
Jeszcze nie instalowałem co prawda, ale znajomi mawiają, że niewielkie zmiany w wydajności są - na lepsze - jeśli o tę kwestię chodzi.

  Kiedy Windows Vista PL?
Jakiś czas temu pisaliśmy o odwołaniu wydania wersji RTM systemu Windows Vista 25 października. Microsoft zresetował swój korporacyjny zegar odliczający dni do wydania wersji RTM - tym samym została wyznaczona nowa data 8 listopada, jak donosi Paul Thurrott. Powodem takiej zmiany był krytyczny błąd odkryty w kompilacji 5824, która była już o krok od uzyskania statusu finalnej. Błąd wywoływał jednak konieczność reinstalacji od zera systemu po przeprowadzeniu aktualizacji Windows XP do Windows Vista, co skutecznie zablokowało możliwość ogłoszenia 5824 jako RTM.

Z jednej strony cieszy fakt, że błąd został w porę odkryty, jednak z drugiej oznacza, że odsuwa się w czasie wydanie wersji RTM, a co za tym idzie - potencjalnie zmniejsza się liczba języków, jakie mogą ukazać się w styczniu razem z wersją angielską. Microsoft zapowiedział bowiem kiedyś, że każdy dzień zwłoki po 25 października będzie oznaczał uszczuplenie początkowego wachlarza językowego Visty. Nie wiadomo jednak, jakie języki (jeśli w ogóle) zostaną odłożone na kilka tygodni po premierze.


  Czym różni się vista SP1 od visty RTM ?
Witam

Przytoczę tu fragment artykułu
Firma Principled Technologies na zlecenie Microsoftu wykonała serię testów systemów Windows XP SP2, Windows Vista RTM i Windows Vista SP1
i drugi fragment
W zadaniach biznesowych Windows Vista SP1 był w większości szybszy od Windows Vista RTM, ale różnice w wydajności były zazwyczaj niezauważalne.

O co w tym chodzi przecież RTM miał być wersją ostateczną może ktoś to wyjaśnić ??
I jeszcze jedno po wgraniu RTM na x64 pokazał się mi błąd w podglądzie zdarzeń : zdarzenie 15016 HttpEvent . nie można zainicjować pakietu zabezpieczeń Kerberos dla uwierzytelnienia po stronie serwera zaznaczam że ten błąd występuje dopiero po wgraniu pakietu RTM

Pozdrawiam wszystkich

  Czym różni się vista SP1 od visty RTM ?
Chyba jednak sie nie rozumiemy przytoczę jeszcze raz

Firma Principled Technologies na zlecenie Microsoftu wykonała serię testów systemów Windows XP SP2, Windows Vista RTM i Windows Vista SP1

według ciebie Windows Vista RTM i Windows Vista SP1 to są dwa różne systemy bo jeden jest starszy a drugi nowszy coś nie tak ale nie chcę się spierać , dla mnie jest to samo tylko że w 1 przypadku sam uaktualniam do SP1 a w 2 dostaję już płytkę zintegrowaną z sp1 więc skąd różnica w wydajności ??

  Ciekawostki, Wiadomości
Polski SP1 dla Visty pod koniec marca
leffty


Finalna wersja Service Pack 1 dla Visty ma się pojawić jeszcze w lutym, na polską wersję językową przyjdzie poczekać do początku drugiego kwartału.

Service Pack 1 wkroczył w finalną fazę testów, dosłownie w ciągu kilku najbliższych dni powinien otrzymać status RTM, a później trafić do dystrybucji. Początkowo dostępny będzie w 5 najpopularniejszych wersjach językowych, później – w okolicy początku drugiego kwartału – pojawi się pakiet dla wszystkich wersji językowych.

SP1 będzie rozprowadzany na kilka różnych sposobów. Najszybsze i najwygodniejsze dla użytkownika ma być skorzystanie z Windows Update; SP1 rozprowadzany za pomocą aktualizacji automatycznych może liczyć nawet tylko 65 MB, jako że będzie dostosowywany do stanu systemu użytkownika: pobierane będą tylko te pakiety, które są nieobecne w instalacji Visty.

Microsoft udostępni także całościowy zestaw SP1 na swoich stronach www; pakiet dla pięciu języków będzie ważył około 500 MB, podczas gdy zestaw dla wszystkich wersji językowych będzie miał już objętość 1,5 GB. Po raz pierwszy zostanie udostępniony zunifikowany plik SP1, mogący posłużyć do aktualizacji wszystkich wersji Windows – jest to możliwe dzięki zmianom w architekturze Windows.

SP1 będzie także rozprowadzany na płytach DVD, razem z Internet Explorerem 7 oraz pakietem Windows Live. Płyty mają być rozprowadzane przez kanał czasopism branżowych.

  Na poważnie o Apple vs PC (Adobe)
Nie jest tak zle, jak na viscie. Ludzie wy naprawde wymagacie poradnika. Oto i on:

1. Sciagnales Viste z torrentow. Sprawdziles nawet co to znaczy RTM (zeby przpadkiem jakis virus to nie byl). Wreszcie zainstalowales i wyglada to kichowato. Jedno co masz w glowie nie laczyc sie z windows update.

2.Kolega ma Viste. Niestety nie chce robic reinstalacji, ale mu sie nie podoba. Ulubiony skaner mustek nie daje sie podlaczyc. Pozatym musial kupic stacje dyskietek 5" zeby moc zainstalowac sterowniki.

3. Niestety twoja babcia, wujek, ciocia uwidzieli sobie viste. Jeden problem vista nie instaluje sie zbytnio na cyrixie. Zloscisz sie no, ale w glebi duszy cieszysz, bo jednak linux wygral.

4. Ogolnie rzecz biorac jestes z kosciola apple. Oskarzasz ms o cale zlo tego swiata, ogolnie jestes zawsze niechetnie do nich nastawiony. Popierasz walke z monopolizmem microsoftu pomimo, ze apple robi to samo dolaczajac system od 20 juz lat.

Tacy ludzie, tak jak i ryby. Nie no maja glos, ale raczej nikt ich nie bierze na powaznie.
Siedzialem na dwoch systemach. Osobiscie Mac mnie nie robi - wszystko robie w windowsie lepiej szybciej i woogle. Miedzy bajki wsadzcie wiekszosc historii o viscie, ktore tu przytaczacie.

  [rs] Windows XP Professional Black Edition 2009 [ENG]
Windows XP Professional Black Edition 2009 [ENG]System w pełni skonfigurowany.
Lista programów zainstalowanych w systemie:

* Window Media Player 11
* PowerIso
* Acrobat 8.0
* WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
* TuneUp Utilities 2007 English
* Microsoft
Java VM Build 3809
* Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
* IE 7 Final Activated
* Firefox 2
* Thunderbird 1.5.0.9
* Klite Codec Pack 2.80
* ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
* Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
* Nero 7.59 Lite
* Ultra
Iso 8.6.0.1936
* Fraunhofer IIs MP3 Code
* Quicktime Alternative
* Acrobat Reader
* WinRAR
* Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

System nie wymaga CD KEYA. Zawiera ServicePack3

KODHIHI http://rapidshare.com/files/218626750/2009blackedition.part1.rar
http://rapidshare.com/files/218627998/2009blackedition.part2.rar
http://rapidshare.com/files/218626986/2009blackedition.part3.rar
http://rapidshare.com/files/218628101/2009blackedition.part4.rar
http://rapidshare.com/files/218627986/2009blackedition.part5.rar
http://rapidshare.com/files/218626805/2009blackedition.part6.rar
http://rapidshare.com/files/218627700/2009blackedition.part7.rar

http://wru.pl/XF5ZXV9c/> Pobierz ten plik z super szybkiego servera za pomoca programu!  za DARMO

  Windows XP Professional Black Edition 2009

* Window Media Player 11
* PowerIso
* Acrobat 8.0
* WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
* TuneUp Utilities 2007 English
* Microsoft Java VM Build 3809
* Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
* IE 7 Final Activated
* Firefox 2
* Thunderbird 1.5.0.9
* Klite Codec Pack 2.80
* ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
* Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
* Nero 7.59 Lite
* Ultra Iso 8.6.0.1936
* Fraunhofer IIs MP3 Code
* Quicktime Alternative
* Acrobat Reader
* WinRAR
* Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgetsSystem nie wymaga CD KEYA. Zawiera ServicePack3

KODHIHI http://rapidshare.com/files/196093772/systempro2009blackedition.part1.rar
http://rapidshare.com/files/196097154/systempro2009blackedition.part2.rar
http://rapidshare.com/files/196095681/systempro2009blackedition.part3.rar
http://rapidshare.com/files/196099279/systempro2009blackedition.part4.rar
http://rapidshare.com/files/196097758/systempro2009blackedition.part5.rar
http://rapidshare.com/files/196100735/systempro2009blackedition.part6.rar
http://rapidshare.com/files/196100554/systempro2009blackedition.part7.rar KODHIHIKUNIEC

  Windows Server 2008
Microsoft oficjalnie potwierdził nową nazwę dla przygotowywanego nowego systemu serwerowego o kodowej nazwie "Windows Server CodeName Longhorn" - wydanie RTM tego produktu będzie występowało pod nazwą Windows Server 2008

Przedstawiono także projekt pudełka - przypominający obecne wydania Windows Vista


  [S] Windows Vista RC1
Microsoft udostępnił kolejną kompilację systemu Windows Vista... nieoficjalnie oznaczaną jako RC2 - build 5744.

Obraz płyt instalacyjnych pobrać można pod adresem: http://download.windowsvi...en/download.htm

Do instalacji systemu jak zwykle konieczne są klucze pobrane wcześniej z programu CPP... czas udostępnienia plików ograniczony.

Zgodnie z informacjami Microsoft jest to ostatni build przed wersją RTM.

  Windows 7
"Wersja RTM będzie gotowa już za parę dni, dokładnie 13 lipca. W czasie międzynarodowej konferencji dla partnerów Microsoftu zostanie zaprezentowany produkt, który trafi 22 października na sklepowe półki. Kopia zostanie zaprezentowana w Nowym Orleanie. Od tego momentu ruszy pełną parą produkcja najnowszego Windowsa. Jak widać, wszystko idzie zgodnie z planem - na lipiec właśnie wyznaczony był ostateczny termin zamknięcia prac nad systemem."

Czyli juz za niedługo, ciekawe jakie różnice w stosunku RC?

"Microsoft zastanawia się nad udostępnieniem wersji Windows 7, której instalacja dokonywałaby się z klucza USB. Rozwiązanie byłoby skierowane głównie dla użytkowników netbooków.
Serwis Cnet, powołując się na własne źródła w Microsoftcie, poinformował, że firma poważnie rozpatruje możliwość wprowadzenia wersji instalacyjnej systemu na nośniku USB. Wysoko postawieni przedstawiciele Microsoftu powiedzieli redaktorom Cnetu, że firma zdaje sobie sprawę z trudności, jakie mogą mieć użytkownicy netbooków podczas kupowania Windows 7. Pobranie całego systemu lub potężnej aktualizacji z Visty również na pewno nie zostałoby przywitane z wielkim entuzjazmem przez użytkowników. Rozwiązaniem mogą być więc klucze USB."

  Windows 7 jednak w październiku
Dzisiaj na konferencji Microsoft zapowie wersję RTM systemu Windows 7, która gotowa będzie 23 lipca. Ostateczna wersja systemu ma być dostępna już 22 października.

Podczas swojej konferencji prasowej na targach Computex 2009, Microsoft oficjalnie zapowie premierę wersji RTM (Release To Manufacture lub prościej Ready To Market), która ma być gotowa 23 lipca 2009 roku.

Będzie to system gotowy do wydania na rynek, a więc pozbawiony większych błędów - jest jednocześnie ostateczną wersją testową (zamrożony kod) oraz wersją, która trafi na rynek. Przypominamy, że wersja RTM nie będzie publicznie dostępna.

Do bardzo ciekawych wypowiedzi dotarł jednak serwis CNET, według którego ostateczna wersja systemu ma pojawić się zarówno na półkach sklepowych, jak i w nowych komputerach już 22 października. Tę informację potwierdził starszy wiceprezydent firmy z Redmond - Bill Veghte. Microsoft najwyraźniej lubi czasem sobie pożartować - najpierw do sieci wyciekły informacje o premierze 23 października, potem "oficjalnie" zapowiadano debiut na Boże Narodzenie, na koniec powrócono do tej pierwszej daty, ale odjęto jeden dzień.

Wciąż nie ma jednak informacji o cenie nowego produktu. Tę mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Przypomnijmy, że wszyscy ci, którzy zakupią komputer z systemem Windows Vista po 28 czerwca, będą mogli bezpłatnie "przesiąść się" na Siódemkę. Studenci również mogą liczyć na zniżki lub nawet darmową wersję.cały artykuł tutaj

Jak myślicie jaka będzie cena ? I ile będzie miała błędów ?

  Vista już jest... na p2p
Wystarczyło kilkanaście godzin od finalizacji kodu Windows Visty oraz Office 2007 by oprogramowanie trafiło w ręce grup warezowych.

Piraci z całego świata pobierają już Vistę RTM build 6000.16386.061101-2205 - oficjalnie zostanie ona udostępniona subskrybentom MSDN w przyszły piątek. Razem z 32-bitową Vistą pojawiły się też pierwsze sposoby na oszukanie bądź pominięcie aktywacji.

Jeden ze sposobów polega na manipulacji datą podczas instalacji, drugi - na podmianie plików odpowiedzialnych za zarządzanie licencją na pochodzące z wersji RC2. Na szczęście dla Microsoft, piratom nie udało się złamać zabezpieczeń Visty do końca i korporacja zachowuje w dalszym ciągu przynajmniej częściową kontrolę nad nielegalnym systemem. Użytkownicy kradzionych kopii systemu nie będą więc mieli łatwego życia.

Kilka godzin po Viście w sieci znalazł się Office 2007 Enterprise, tym razem korzystający z Volume Activation 1.0 i tym samym nie wymagający aktywacji. To może być prawdziwy cios dla korporacji z Redmond, której strat nie można rozpatrywać tylko w kategoriach finansowych. Ucierpiał też prestiż przedsiębiorstwa, którego główne produkty wyciekają jeszcze nawet przed nieoficjalną datą premiery. Nie wiadomo, czy uda się zlokalizować źródła wycieków.

no proszę ,ale czy się opłaca...?

  Windows Vista już jest...
Vista już jest... do pobrania na P2P!

Windows Vista Wystarczyło kilkanaście godzin od finalizacji kodu Windows Visty oraz Office 2007 by oprogramowanie trafiło w ręce grup warezowych. Piraci z całego świata pobierają już Vistę RTM build 6000.16386.061101-2205 - oficjalnie zostanie ona udostępniona subskrybentom MSDN w przyszły piątek. Razem z 32-bitową Vistą pojawiły się też pierwsze sposoby na oszukanie bądź pominięcie aktywacji.

Jeden ze sposobów polega na manipulacji datą podczas instalacji, drugi - na podmianie plików odpowiedzialnych za zarządzanie licencją na pochodzące z wersji RC2. Na szczęście dla Microsoft, piratom nie udało się złamać zabezpieczeń Visty do końca i korporacja zachowuje w dalszym ciągu przynajmniej częściową kontrolę nad nielegalnym systemem. Użytkownicy kradzionych kopii systemu nie będą więc mieli łatwego życia.
Kilka godzin po Viście w sieci znalazł się Office 2007 Enterprise, tym razem korzystający z Volume Activation 1.0 i tym samym nie wymagający aktywacji. To może być prawdziwy cios dla korporacji z Redmond, której strat nie można rozpatrywać tylko w kategoriach finansowych. Ucierpiał też prestiż przedsiębiorstwa, którego główne produkty wyciekają jeszcze nawet przed nieoficjalną datą premiery. Nie wiadomo, czy uda się zlokalizować źródła wycieków.

Źródło informacji: itbiznes.pl


No comment

  Windows Vista
SP1 dla Visty jest już w Sieci.
W sieci BitTorrent pojawiła się wczoraj finalna wersja pierwszego Service Packa dla systemu Windows Vista. Dodatek najwyraźniej "wyciekł" z Microsoftu ( lub od jednego z partnerów koncernu ).

SP1 udostępniony w Internecie to wersja RTM ( ready to manufacturing - gotowy do produkcji ) - Microsoft zakończył pracę nad nią dosłownie kilka dni temu i zaczął przesyłać dodatek do swoich partnerów ( m.in. producentów sprzętu ). Co więcej, SP1 dla Visty nie jest jedynym oprogramowaniem koncernu z Redmond, które 'przedpremierowo' pojawiło się w Sieci - od wczoraj w systemach P2P dostępny jest także Windows Server 2008 ( w 60-dniowej wersji testowej ). Kolejna wersja Windows Server ma postać pliku "ważącego" ok. 2,5 GB, zaś Service Pack 1 - ok. 2,9 GB ( nie jest to sam SP1, lecz obraz płyty instalacyjnej Windows Vista z SP1 ).

Microsoft poinformował o nadaniu WS2008 i SP1 statusu RTM w ostatni poniedziałek - koncern zapowiedział jednak od razu, że dodatek do Windows Vista zostanie udostępniony użytkownikom dopiero w połowie marca ( do tego czasu mają zostać rozwiązane pewne problemy ze sterownikami ). Data premiery Windows Server 2008 została z kolei wyznaczona na 27 lutego.
Przedstawiciele koncernu z Redmond na razie nie potwierdzili oficjalnie informacji o wycieknięciu do Sieci produktów firmy - jej rzeczniczka zaleciła jednak klientom, aby nie korzystali oni z oprogramowania pochodzącego z niewiadomego źródła.

  Nowa sceneria fotograficzna - TileProxy
Code: Select allTo use this software with good performance, your system should meet or exceed these
recommended system requirements.

Microsoft Flight Simulator 2004 or Flight Simulator X installed (either RTM or SP1)
A 2 Mbit/s Internet connection or faster.
A modern PC, ideally with Hyperthreading (P4) or Dual Core CPU (Core Duo, Core 2
Duo, Athlon 64 X2 or any dual processor machine).
Windows Vista (with UAC disabled) or Windows XP. 64 bit mode on Vista is now
supported (but very experimental) and this requires unsigned driver support (press F8
on boot, select appropriate option in the menu)
A 128 MB (or better) graphics card with T&L support.
5 Gigabytes of extra hard disk space on the FSX or FS 2004 partition
1 GB of RAM installed.
Your system swap file should hold 1 GB or more because the project caches a lot of
data in RAM which may require some swap space on disk.
A large (e.g. 24 inch) display running in HD resolution greatly enhances your flying
experience but it is not a requirement (well for me personally it is!)

  Windows Vista Home PRemium lub Ultimate PL

ed2k://|file|Microsoft.Windows.Vista.x86.PL.AAoCG.[OsloNet.net].iso|2614591488|343FD9D17C1461EC1C4619622AA3B99B|/Ale to jak się zdaje jest wersja RTM :(


  Windows Seven.

o co chodzi z tymi plotkami krazacymi o Windows 7 ?
Widze jakiego screena z pulpitu, ktory ludząco przypomina OS z Maca. Znowu czytam, ze Win7 byl juz w planie przed Vista, a Vista
ma byc przejsciowym systemem z XP na 7 z uwagi na rozwoj szerokopasmowego internetu. Screeny w wikipedii z Windowsa 7  to nic
innego jak Windows Vista http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7Publikacja wersji RTM systemu Windows "Seven" znanego wczesniej
jako Windows codename "Vienna"
planowana jest na druga połowa 2009 roku
powinien wiec jako produkt handlowy pojawić się w sprzedaży
w pierwszym kwartale 2010 roku.
Windows "Seven" do wersja 6.1 systemu
obecnie Microsoft udostępnił wybranym partnerom
wczesny build o numerze 6519 zarówno w wersji x86 jak i x64
Plotki o planach publikacji 3 lata po premierze Visty
jej odświerzonej wersji krążyły już w momencie jej premiery.
Można wiec spodziewać sie iż Windows Seven będzie dla Visty
tym samym czym dla Windows Serwer 2003
jest wersja Windows Serwer 2003 R2
Można sie wiec spodziewać że Windows Seven będzie
odświezoną wersją Visty zawiarającą ServicePack 2
oraz te funkcje które z nie mogły zostać wydane wraz z Vistą.

[PS]
Obecnie prowadzone są też juz prace
nad nowym systemem Windows wersji 7.0
W zeszłym roku wstępną wersje nazwaną MinWin
możn było zobaczyć na konferencji na jednym z University of Illinois.
Eric Traut przy okazji prezentacji poświęconej virtualizacji
zaprezentował tam dzialajacą wersje Windows 7.0 MinWin
Całość zajmowała 25 megabajtów na dysku
System uruchomiony był na maszynie posiadającej
zalednie 40 megabajtów pamieci RAM
z czego 7 megabajtów po starcie pozostała wolna.
Windows poza jądrem zawierał tylko prosty serwer WWW
prezentujący liste procesów, plików
oraz statystyke zajętości pamieci operacyjnej.


  Vista - nie taki diabeł straszny
Vista ukończona!

Już czas - napisał na blogu Jim Allchin. To samo na prywatnych grupach dyskusyjnych powtórzył jeden z członków zespołu, Paul Donnely. Po pięciu latach od wydania swojego poprzednika Windows Vista (nazwa kodowa Longhorn) osiąga status Release to Manufacturing (RTM) co oznacza, że prace nad nowym systemem Microsoft dobiegły końca. Wersja RTM, jak przystało na Windows NT 6.0 oznaczona numerem 6000, skompilowana 1 listopada 2006 roku będzie właśnie tą, która już wkrótce zagości na milionach komputerów na całym świecie.

Już 30 listopada w Nowym Jorku nastąpi oficjalna premiera nowego systemu dla klientów biznesowych (pisaliśmy o niej na początku listopada), którzy uczestniczą w programie licencjonowania zbiorczego. 30 stycznia zaś Microsoft przeprowadzi premierę i udostępni nowy system dla pozostałych klientów - w postaci edycji pudełkowej i OEM.

Wewnętrzne prace nad nowym systemem rozpoczęły się jeszcze w 2001 roku przed premierą Windows XP. Pierwsze oficjalne wersje zostały wydane dla wąskiej grupy odbiorców - uczestników konferencji PDC czy WinHEC - pod koniec 2003 roku. Aktywny program beta trwał od sierpnia 2005, kiedy Longhorn zyskał swoją ostateczną nazwę. W maju 2006 Windows Vista został wydany publicznie - w sumie dla ponad pięciu milionów użytkowników na całym świecie. Było to największe jak do tej pory przedsięwzięcie tego typu w historii Microsoft.

W technicznym programie beta brało udział 30 tysięcy testerów ze 125 krajów, włączając testerów w lokalnych programach mini-beta skupiających się na zlokalizowanych wersjach Windows Vista - także wersji polskiej.Teraz czekam na informacje o wydaniu wersji PL i na zbiór łatek do systemu .

  Wersja RTM Service Pack"a 2 dla systemu Vista ukończony
Microsoft już ukończył prace nad wersją Ready To Market drugiej paczki uaktualnień dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008.

więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj

  Service Pack 3 dla XP
Service Pack 3 dla systemu Windows XP miał być dostępny do pobrania już wczoraj, ale Microsoft po raz kolejny opóźnił jego wydanie. Powodem decyzji była niekompatybilnośc dodatku z oprogramowaniem Microsoft Dynamics RMS. Ten sam problem dotyczy SP1 dla Windows Vista.

Długo oczekiwany dodatek Service Pack 3 otrzymał status RTM na początku ubiegłego tygodnia. Uznano go za ukończony i odpowiednio przetestowany. Miał się ukazać w tym tygodniu, ale przeszkodziła w tym kwestia kompatybilności z Microsoft Dynamics RMS – oprogramowaniem dla punktów sprzedaży detalicznej, adresowanym do małych i średnich film.

Identyczny problem dotyczy dodatku dla Windows Vista, który zaczął już trafiać do klientów. Microsoft został więc zmuszony do wstrzymania dystrybucji dodatku dla swojego najnowszego systemu. Zanim obydwa Service Packi trafią do użytkowników, Microsoft będzie musiał dodać do nich "filtr", dzięki któremu dodatek nie zainstaluje się na maszynach z zainstalowanym Dynamics RMS.

Osoby korzystające z Dynamics RMS powinny skontaktować się z firmą Microsoft, aby uzyskać więcej informacji. Poprawka dla tego oprogramowania powinna niebawem się ukazać. Microsoft nie podał jak długo może trwać rozwiązanie wszystkich problemów. Wiadomo, że prace trwają.

Service Pack na pożegnanie

Termin udostępnienia SP3 był przesuwany tak długo, że można odnieśc wrażenie, iż jest to "poprawka na pożegnanie". Microsoft powoli wycofuje się sprzedaży Windows XP. Pudełkowych wersji XP SP3 już nie będzie, a do 30 czerwca firmy OEM przestaną oferować Windows XP klientom indywidualnym.

Windowsa XP będą mogły jeszcze nabyć firmy w ramach opcji downgrade. Zakupione komputery będą sprzedawane jako maszyny z Windows Vista i Microsoft będzie je liczył jako sprzedane z nowym systemem. Zainstalowany na nich będzie jednak Windows XP, bądź będzie on dostępny jako opcja. W niektórych przypadkach firma OEM zainstaluje Windows XP dla klienta, ale do komputera i tak będzie dołączony nośnik z Windows Vista.

Poczciwy XP będzie jeszcze "żył" na rynkach rozwijających się oraz na tanich komputerach edukacyjnych takich jak Eee PC i być może XO od fundacji OLPC.

Źródło: Dziennik Internautów


  Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7 / Windows 2009
Z informacji zdobytych przez serwis TGDaily.com wynika, że system Windows 7 - następca Visty - może pojawić się na rynku już w roku 2009. To spore zaskoczenie. Do tej pory Microsoft zapowiadał jego premierę najwcześniej na 2010 r. System jest wielką niewiadomą, Redmond nabrało wody w usta. Nie słychać żadnych obietnic, pierwsze rzetelne doniesienia pojawią się prawdopodobnie na imprezach pokroju Microsoft Developer Summit lub WinHEC 2008. Jak do tej pory jedyną pewną informacją jest prezentacja Erica Trauta dotycząca MinWin, czyli projektu "krojenia" jądra systemu Windows.

Z terminarza dowiadujemy się, że w bieżącym roku Microsoft zamierza przygotować trzy znaczące wydania testowe ( tzw. milestones - ang. kamienie milowe ). TGDaily.com twierdzi, że pierwsze z nich jest już gotowe i zostało udostępnione wewnętrznym testerom ( ich grono musi być bardzo wąskie, żaden z zaprzyjaźnionych z redakcją betatesterów nie otrzymał Windows 7 ) oraz partnerom Microsoftu.

Wersja ta oznaczona jest symbolem M1. Jest ona dostępna w dwóch odmianach - 32- i 64-bitowych. Warto wspomnieć, że Windows 7 będzie prawdopodobnie ostatnim OS-em Microsoftu dostępnym również w wersji 32-bitowej - kolejne systemy będą już tylko 64-bitowe.

Kolejny "milestone" - M2 - ma pojawić się na przełomie kwietnia i maja 2008 r., zaś następny ( M3 ) - w trzecim kwartale br. Nie podano na razie, kiedy pojawią się wersje beta lub RC ( release candidate - "kandydat do wersji finalnej" ) - wiadomo jedynie, że Microsoft zamierza mieć system w wersji RTM ( ready to manufacture - gotowy do produkcji ) w drugiej połowie 2009 r. ( do niedawna oficjalną datą był 2010 r. ).

wp.pl

  Zakoniczono prace nad SP1 Windows Vista!
Dziś microsoft oficjalnie ukoniczył prace nad dodatkiem do systemu Windows Vista i nad Windows Server 2008, lecz dopiero 1 marca te produkty będą dostęmpne. Jak wiem prace nad dodatkiem SP1 Visty trwały od Września 2007. Paczkama zawierać wszystkie dotychczasowe łatki i dzięki temu dodatkowi ma być jeszcze bardziej stabilna i szybsza.
Numer komplikacji systemu: v6001-18000-080118-1840.

Microsoft oficjalnie ogłosił, że dwa długo oczekiwane produkty - system Windows Server 2008 oraz dodatek Service Pack 1 dla systemu Windows Vista zostały ukończone i skierowane do produkcji. Informację taką podał sam Steve Ballmer, CEO firmy Microsoft.

Dodatek SP1 dla Visty będzie udostępniony do pobrania w marcu. Najpierw będą mogli go uzyskać klienci korzystający z umów licencjonowania grupowego. Windows Server 2008 pojawi się w sprzedaży dla nowych klientów 1 marca. Klienci posiadający ważne umowy Software Assurance lub Enterprise Agreement będa mogli pobrać nowy system jeszcze pod koniec lutego.

Już dzisiaj Windows Server 2008 mogą natomiast pobrać subskrybenci MSDN oraz beta-testerzy. Tym drugim Microsoft udostępnił obrazy systemu w wersji RTM bez kluczy produktów (nie są one wymagane do instalacji systemu, a jedynie do aktywacji w ciągu 60 dni). Na serwerach Connect obrazy będą dostępne tylko przez 30 dni. Finalny Windows Server 2008 opatrzono numerem kompilacji v6001-18000-080118-1840.

Według informacji jakie podał Mike Nash z grupy Windows Product Management w firmie Microsoft, Windows Vista Service Pack 1 w pięciu wersjach językowych zostanie wydany do Windows Update i witryny Microsoft Downloads w połowie marca. W połowie kwietnia jego instalacja będzie przeprowadzana automatycznie wszędzie tam, gdzie użytkownicy zaznaczyli opcję automatycznej instalacji ważnych poprawek. Polska wersja językowa, wraz z pozostałymi, będzie dostępna do pobrania w kwietniu.


Żródła: wss.pl

Dla zainteresowanych do pobrania wersji ewolucyjnej RTM WindowsVista SP1 lub WindowsXP SP3 odsyłam do centrumpobierania Microsoft

  [RapidShare] Windows XP PRO SP3 Se7en Style EYE
b]Windows XP PRO SP3 Se7en Style EYE CANDY POLSKA WERSJA(02-01-2009)[/b]

- Klucz zintegrowany...

- Aktywacja nie wymagana...Wersja Corporacyjna jest Automatycznie Aktywna !!!

- Przechodzi legalizacje 100%

- Wszystkie Poprawki zintegrowane do 29 Stycznia 2009 !!!

==========================
Sterowniki Zintegrowane:
==========================

* DriverPack Chipset
* DriverPack CPU
* DriverPack LAN
* DriverPack MassStorage
* DriverPack WLAN

==========================

================================
Programy i Addony Zintegrowane:
================================

- Vista RTM Boot screen
- SevenVG Refresh Theme ( default )
- Vista Aero Cursors Black ( default )
- Vista Sounds ( default )
- Vista RTM Fonts
- Vista SceenSavers
- Vista User Accounts pictures
- Windows 7 Logon screen
- Windows 7 Welcome/Shut Down screen
- Custom Backgrounds
- Clear Type Tuning
- Image Resizer
- uTorrent v.1.8.2 (14153) Multilanguage
- Winamp Pro v.5.54 ( pre-activated,Multilanguage )
- Rocket Dock v.1.3.5
- DAMN NFO Viewer
- CCleaner 2.16.830 (Multilanguage)
- Unlocker 1.8.7
- Microsoft Power Toys (Power calculator, TweakUI)
- WinRAR 3.80 Zarejestrowany z Vista themes
- Firefox 3.0.5
- Flash Player 10
- Internet Explorer 7 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- WMP 11 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- Java Runtime Environment 6 Update 11
- .NET Framework 1.1 sp1 + 2 sp2 + 3 sp2 + 3.5 sp1 (wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009)
- DirectX 9.0c End-User Runtime November 2008
- (KB905474) Windows Genuine Advantage Notifications ( WGA )

======================
Co zostalo Wyrzucone:
======================

- Screen savers
- Images and Backgrounds
- Mouse Cursors
- Music Samples
- Old CDPlayer and Sound Recorder
- MSN Explorer
- Windows Messenger
- Windows Tour

======================
Patches and Tweaks:
======================

- TCPIP zmienione do 100 (domyslnie 10)
- Uxtheme Patch - Enable
- Strona Domowa - Google.com
- Pokaz litery (C dysku przed wszystkimi dyskami
- Pasek zadan - Jezyki - Wylaczone
- Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

- .NET Framework jest instalowany w @ T-13 min. To wezmie troche czasu ( jakies 10 min.) a wiec nie przejmuj sie, instalacja wyglada jak zamrozona ale nie jest !!!

PARTY 200MB

  Microsoft Windows XP
Windows Xp Pro SP3 Black EditionDescription:
This version of Windows XP is designed for your convenience.
It requires less memory from your system and it doesn’t need a serial number as this is the unattended

version.

It includes the following programs:

* Acrobat 8.0
* WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
* TuneUp Utilities 2007 English
* Microsoft Java VM Build 3809
* Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
* IE 7 Final Activated
* Firefox 2
* Thunderbird 1.5.0.9
* Klite Codec Pack 2.80
* Window Media Player 11
* ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
* Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
* Nero 7.59 Lite
* PowerIso
* Ultra Iso 8.6.0.1936
* Fraunhofer IIs MP3 Code
* Quicktime Alternative
* Acrobat Reader
* WinRAR
* Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

History of updates and fixes;
- Added Segoe Print and Segoe ****** Fonts (Fixes Notes Gadget)
- Added more cool Gadgets (Black Jack, Tetris, Bricks, Pong, Command Launcher, Internet Search)
- Fixed Version Number in Add-Remove Programs (from 5477 to 5744)
- Minor RegDLL Changes
- Now uses ProfileItems for QuickLaunch Shortcut
- Improved Installation process (No more RunOnceEx Box)
- Fixed VAIO Shell Extension not registering
- Added Vista Calculator and Drive Info Gadgets
- Changed skin to Glass
- Quick Launch shortcut moved to UserProfile
- Systray Icon issue FIXED! (Had to go from RTM 6.0.6000 down to RC2 6.0.5744, I will go back to RTM

when the new VAIO Build is released)
- Added Calibri fonts (Fixes CPU Meeter)
- Changed the Sidebar Skin to a much nicer one as you can see in the screenshot (Fade Skin)
- Changed Shortcut placement from All Programs to All Programs -> Accesories

Full CD 679MB -08 Parts:
Code:

No Password, Extract to Iso & Burn to CD.

Zmodyfikowane wersja Windows XP.
Wersja 5 ma bardzo zbliżony wygląd okien do Windowsa Visty (włącznie z przezroczystością),
a także sidebar z Visty - działają na nim wszystkie gażety, które można zainstalować na Viście!!!

  Windows Seven (7)
Windows XP PRO SP3 Se7en Style EYE CANDY
POLSKA WERSJA(02-01-2009)


- Klucz zintegrowany...

- Aktywacja nie wymagana...Wersja Corporacyjna jest Automatycznie Aktywna !!!

- Przechodzi legalizacje 100%

- Wszystkie Poprawki zintegrowane do 29 Stycznia 2009 !!!

==========================
Sterowniki Zintegrowane:
==========================

* DriverPack Chipset
* DriverPack CPU
* DriverPack LAN
* DriverPack MassStorage
* DriverPack WLAN

==========================

================================
Programy i Addony Zintegrowane:
================================

- Vista RTM Boot screen
- SevenVG Refresh Theme ( default )
- Vista Aero Cursors Black ( default )
- Vista Sounds ( default )
- Vista RTM Fonts
- Vista SceenSavers
- Vista User Accounts pictures
- Windows 7 Logon screen
- Windows 7 Welcome/Shut Down screen
- Custom Backgrounds
- Clear Type Tuning
- Image Resizer
- uTorrent v.1.8.2 (14153) Multilanguage
- Winamp Pro v.5.54 ( pre-activated,Multilanguage )
- Rocket Dock v.1.3.5
- DAMN NFO Viewer
- CCleaner 2.16.830 (Multilanguage)
- Unlocker 1.8.7
- Microsoft Power Toys (Power calculator, TweakUI)
- WinRAR 3.80 Zarejestrowany z Vista themes
- Firefox 3.0.5
- Flash Player 10
- Internet Explorer 7 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- WMP 11 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- Java Runtime Environment 6 Update 11
- .NET Framework 1.1 sp1 + 2 sp2 + 3 sp2 + 3.5 sp1 (wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009)
- DirectX 9.0c End-User Runtime November 2008
- (KB905474) Windows Genuine Advantage Notifications ( WGA )

======================
Co zostalo Wyrzucone:
======================

- Screen savers
- Images and Backgrounds
- Mouse Cursors
- Music Samples
- Old CDPlayer and Sound Recorder
- MSN Explorer
- Windows Messenger
- Windows Tour

======================
Patches and Tweaks:
======================

- TCPIP zmienione do 100 (domyslnie 10)
- Uxtheme Patch - Enable
- Strona Domowa - Google.com
- Pokaz litery (C dysku przed wszystkimi dyskami
- Pasek zadan - Jezyki - Wylaczone
- Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

- .NET Framework jest instalowany w @ T-13 min. To wezmie troche czasu ( jakies 10 min.) a wiec nie przejmuj sie, instalacja wyglada jak zamrozona ale nie jest !!!

PARTY 200MB

  Wyciekła lista życzeń do Windows 7
Windows 7 już 3 października?

Dotychczas spodziewano się, że Windows 7 pojawi się na przełomie 2009 i 2010 roku. Wygląda jednak na to, że zostanie wydany już na początku października.

Informacje takie podaje serwis Ars Technica powołując się na szwedzki blog Microsoftu przeznaczony dla partnerów. W chwili pisania tego newsa wpis w blogu, do którego linkuje Ars Technica jednak nie był dostępny. Miało z niego wynikać, że 26 lutego odbędzie się Microsoft Windows 7 Summit. Na początku kwietnia, po targach CeBIT miałaby zostać wydana wersja kandydująca. Na czerwiec, lipiec i sierpień planowane są prezentacje Windows 7. Szacowaną datą wydania wersji RTM jest 3 października. Spekuluje się też, że w lutym Microsoft wyda kolejny build dla testerów.

Powyższe informacje mają charakter pogłosek. Microsoft nadal oficjalnie nie podaje żadnych konkretnych dat wydania Windows 7. W każdym razie należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku Visty, od RTM (released to manufacture) do ukazania się nowego Windows w sklepach (general availability) może upłynąć kilka miesięcy, szczególnie dla mniej popularnych wersji językowych, w tym takich jak polsk

Znamy wersje Windows 7

Microsoft oficjalnie ogłosił jakie wersje będzie posiadał jego najnowszy system operacyjny Windows 7. Zaraz po ogłoszeniu prac nam nowym systemem w Internecie pełno było żartów na temat jego przyszłych wersji - będzie ich bardzo dużo i w nieznacznym stopniu się od siebie różniły, praktycznie ceną. Jednak według zapowiedzi giganta będzie inaczej.

Dostępne wersje będą się znacznie różniły od siebie, przynajmniej trzy pierwsze - Starter, Home Basic i Home Premium, co więcej ta pierwsza ma być w miarę tania (ceny nie podano). Te trzy wersje mają znakomicie działać na laptopach, które posiadają mała moc obliczeniową - mają to być główni konkurencji Linuksa. Oczywiście nie może obyć się bez wersji Professional, Enterprise i Ultimate, które przeznaczone są dla zaawansowanych użytkowników i firm. Mimo wielu wersji Microsoft i tak szacuje, że ponad 80% użytkowników będzie korzystało z wersji Professional i Home Premium.

vbeta.pl

  Powstaje następca Windowsa?
Microsoft: koniec prac nad Windows 7

Windows 7 osiągnął status RTM co oznacza, że prace nad kodem systemu zostały zakończone i został on przekazany do produkcji. Gigant z Redmond zakończył również prace nad systemem Windows Server 2008 R2.

Informując o wersji RTM, Microsoft potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi planami Windows 7 będzie dostępny dla klientów od 22 października. Dla klientów biznesowych nowy system będzie dostępny w sprzedaży już od 1 września. Windows Server 2008 R2 ma być dostępny tego samego dnia lub nieco wcześniej.

Klienci indywidualni, którzy nie chcą czekać z zakupem nowego komputera na wydanie systemu, mogą zakupić maszynę z opcją bezpłatnej aktualizacji systemu po premierze Windows 7. Taką możliwość daje m.in. HP.

Według informacji Microsoftu, system będzie najpierw dostępny w wersji angielskiej, hiszpańskiej, japońskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, holenderskiej, rosyjskiej, polskiej, portugalskiej, koreańskiej i chińskiej. Kolejne 21 wersji językowych ma się ukazać 31 października.

Przedstawiciel Microsoftu Brandon LeBlanc napisał na blogu Windows Team, że ponad 10 milionów ludzi uczestniczyło w testach nowego systemu. Zaletą nowego produktu według LeBlanca ma być przede wszystkim wsparcie dla bardzo wielu urządzeń od netbooków począwszy, na komputerach zoptymalizowanych do gier skończywszy.

Analitycy spoza Microsoftu zwracają uwagę na to, że Windows 7 to pierwsze wydanie Windowsa, które nie podnosi w sposób znaczący wymagań sprzętowych. Windows Vista - wersja najnowsza obecnie - z powodu wysokich wymagań została pominięta przez firmy i nawet użytkowników indywidualnych. Na rynku pojawiały się netbooki co przedłużyło zapotrzebowanie na Windowsa XP oraz na lżejszy system Linux.

Windows 7 może być wyjątkowy również z innych względów. Możliwe, że będzie to pierwszy od wielu lat system Microsoftu dostępny w wersji bez przeglądarki internetowej. Komisja Europejska wciąż prowadzi postępowanie w sprawie łączenia systemu operacyjnego z przeglądarką i chciałaby, aby Microsoft ułatwił klientom wybór przeglądarki na etapie instalacji systemu. Udostępnienie systemu bez przeglądarki nie zadowoli KE.

Co ciekawe, z ankiety przeprowadzonej przez Quest Software ScriptLogic wynika, że większość firm nie ma w planach migracji do najnowszego systemu Microsoftu Windows 7. Oczywiście nie jest wykluczone, że firmy zmienią zdanie jeśli system po premierze uzyska dobre recenzje.

Dziennik Internautów

  Internauci ratują Windowsa XP
Windows XP SP3: fakty i mity

Czy oferowany przez CentrumXP.pl dodatek jest wersją finalną?

Owszem - w rozumieniu uzyskania statusu RTM (Release To Manufacturing). Oznacza to, że taka kompilacja jest już skierowana do produkcji w kierunku partnerów OEM i klientów biznesowych.

Dlaczego zatem inne serwisy tak hucznie informują o przesunięciu premiery Windows XP SP3?

Ponieważ Windows XP SP3 nie został jeszcze skierowany do Sieci, czyli nie uzyskał statusu RTW (Release To Web). Na chłopski rozum, Microsoft jeszcze wstrzymał się z oficjalnym umieszczeniem dodatku na swoim centrum pobierania oraz z oferowaniem dodatku w ramach witryny Windows Update.

Dlaczego?

Odpowiedź Microsoftu jest taka: "zadecydowaliśmy odłożyć nieco w czasie wydanie SP3 do Sieci, bo chcemy, żeby klienci mieli jak najlepsze wrażenia". Podobnie jak w SP1 dla Windows Vista, tak w SP3 dla Windows XP w ostatniej chwili odkryto problem zgodności z programem Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS), który nie został w porę znaleziony na poziomie testów. To prawda, że jedynie garstka użytkowników, a ściślej - pracowników w firmach, używa tej aplikacji i jeżeli użytkownik nie korzysta z niej, to nie dotyczy go ten problem, ale... "chcemy, żeby (wszyscy - dop. redakcja) klienci mieli jak najlepsze wrażenia".

W porządku, ale czy to znaczy, że na razie czekamy na ulepszoną wersję dodatku?

Nie, kompilacja 5512, a o niej cały czas mowa, jest wersją ostateczną i nie będą opracowywane żadne nowe wersje. Microsoft rozwiązuje problem z drugiej strony, czyli jest w trakcie przygotowywania poprawki dla aplikacji Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS), by ta mogła poprawnie działać pod kontrolą systemu Windows XP SP3. Proces ten jednak może potrwać dość długo, dlatego na pierwszym miejscu stawia się teraz przygotowanie filtrów, które pozwoliłyby przyblokować oferowanie SP3 na Windows Update na komputerach, gdzie wykryto zainstalowaną instancję RMS-a.

centrumxp.pl

  Wieści z Microsoftu
Windows 7 po polsku gotowy w 28 dni

Microsoft ogłosił terminy ukończenia prac nad poszczególnymi lokalizacjami językowymi systemu Windows 7. Pojawiły się także informacje na temat programów Windows Anytime Upgrade oraz Windows 7 Tech Guarantee.

W udostępnionej publikacji Windows 7 Language Waves znalazła się lista z licznymi wersjami językowymi Windows 7. Wskazane poniżej terminy wprawdzie nie określają jednocześnie dat premier lecz z pewnością nie będą one zbyt odległe. Prace nad lokalizacjami potrwają do 101 dni od daty ukazania się wersji RTM (produkt gotowy do wypuszczenia na rynek) systemu Windows 7. Polska wersja językowa ma być jednak gotowa już w 28 dni.

* Wave 0 - RTM - angielski, hiszpański, japoński, niemiecki, francuski
* Wave 1 - RTM + 14 dni - włoski, holenderski, rosyjski, chiński uproszczony
* Wave 2 - RTM + 28 dni - portugalski (Brazylia), polski, turecki, koreański
* Wave 3 - RTM + 45 dni - chiński tradycyjny, czeski, portugalski, węgierski
* Wave 4 - RTM + 59 dni - duński, norweski, fiński
* Wave 5 - RTM + 73 dni - arabski, hebrajski, grecki, ukraiński
* Wave 6 - RTM + 87 dni - tajski, rumuński, litewski, słowacki, bułgarski
* Wave 7 - RTM + 101 dni - estoński, chorwacki, serbski, łotewski, słoweński

Dodatkowo, serwis Neowin.net wspomina, iż Microsoft dokonał sprecyzowania programu Windows Anytime Upgrade (WAU). Dzięki temu, podobnie jak w przypadku Windows Vista, użytkownicy Windows 7 będą mogli, za odpowiednią opłatą dokonać aktualizacji swojej wersji „siódemki” do bardziej rozbudowanej. Posiadaczy Windows Vista natomiast z pewnością ucieszy fakt, iż dzięki programowi Windows 7 Tech Guarantee uzyskają oni możliwość upgrade’u (w wyznaczonym czasie) tego systemu do Windows 7.

centrumxp.pl

  Radeon X1600 Driver dla Windows Vista - nie mam na WU
apropo newsa:
"Microsoft udostępnił na Windows Update jako opcjonalną aktualizację nową poprawioną wersję sterowników do kart ATi Mobility Radeon X1600. Poprzednia wersja powodowała rzadkie losowe restarty sterownika graficznego i mruganie ekranu (czarny-normalny-czarny):

ATI Technologies Inc. driver update for "ATI Mobility Radeon X1600 (Microsoft Corporation - WDDM)"

Update type: Optional

This driver was provided by ATI Technologies Inc. for support of "ATI Mobility Radeon X1600 (Microsoft Corporation - WDDM)"

PS. Tak się składa, że posiadam tą kartę i do tej pory żadne sterowniki nie były w pełni stabilne. Najlepsze okazały się oryginalne sterowniki dostarczone z wersją RTM systemu Windows Vista, aczkolwiek czasem ekran mrugał, co było dość irytujące, szczególnie jeśli robiło się coś wymagającego ciągłego patrzenia na ekran.. Po testach nowych sterowników podzielę się wrażeniami. Dodam tylko, że po instalacji sterownika graficznego nie ma konieczności restartu komputera
Natomiast sterowniki, które można ściągnąć ze stron firmy AMD-ATi nie dość, że są w wersji Beta i wymagają restartu po instalacji, to jeszcze sterownik graficzny restartuje się bardzo często, doprowadzając właścicieli laptopów do szału...
I tutaj należą się słowa pochwały dla firmy Microsoft, że nie udostępniła jeszcze systemu Windows Vista użytkownikom indywidualnym z troski o brak finalnych wersji sterowników do popularnych urządzeń (głównie kart graficznych). Producenci urządzeń, pospieszcie się, premiera już za niecały miesiąc!"

ma ktos moze ten sterownik? bo u mnie WU nic nie pokazuje - pewnie przez to ze nie mam Validation Update (KB929391) zainstalowanego

  Ciekawostki, Wiadomości
Microsoft zablokuje pirackie Visty
lefftyMicrosoft poinformował, iż pierwszy dodatek z poprawkami dla systemu Windows Vista zablokuje dwa najpopularniejsze sposoby instalowania pirackich wersji tego systemu operacyjnego.

Firma z Redmond zapewnia, iż nowe funkcje zintegrowane w Service Pack 1 dla Visty zredukują piractwo tej wersji systemu operacyjnego o połowę (w porównaniu z Windowsem XP). Windows Vista Service Pack 1 jest pierwszym dodatkiem do Visty – jego oficjalna premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2008 roku.

Obecnie Vista instalowana jest „piracko” na dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuję lukę znaną jako OEM Bios, która polega na modyfikacji plików systemowych i BIOSu płyty głównej, aby w ten sposób oszukać te kopie Windows, które są preinstalowywane w fabryce dla określonych modelach maszyn.

Drugi ze sposobów to Grace Timer, pozwala na ustalenie dowolnego limitu czasu pomiędzy instalacją a aktywacją systemu, chociażby na rok 2099.

„SP1 będzie zawierał aktualizacje dotyczące najczęściej stosowanych przez piratów luk” – ostrzega Mike Sievert z oddziału Windows Product Marketing.

Jak wynika z badań Business Software Alliance, około 35 procent oprogramowania na świecie nie pochodzi z legalnego źródła. Na szczycie tych statystyk znajduje się oczywiście ciągle najpopularniejszy wśród desktopów, system operacyjny Windows.

„Użytkownicy, którzy zainstalowali piracką wersję systemu zostaną po aktualizacji przez Service Pack 1 wyraźnie poinformowani o tym fakcie. Nie utracą pełnej funkcjonalności, jednakże zostaną stanowczo i wyraźnie poinformowani, iż ich kopia Visty nie jest oryginalna i należy przedsięwziąć w tym celu odpowiednie kroki” – dodaje Sievert.

Wypowiedź Sieverta oznacza zmianę polityki firmy z Redmond. W momencie premiery wersji RTM (Release to Manufacturers) Visty, która miała miejsce w listopadzie 2006 roku, mówiono, iż pirackie systemy po identyfikacji przejdą w tryb ograniczonej funkcjonalności aż do momentu zakupu oryginalnej licencji.

4 słowa od adminitratora strony
Kij w D.. viscie

  Vista już jest... do pobrania na P2P!
za kilka miesiency w polskich sklepach bedzie mozna kupic nastepce XP-Viste nowe "dziecko" Microsoftu, liczne zabezpieczenia miały uniemozliwiac tworzeniu pirackich kopi jak sie okazało wystarczyło kilkanaście godzin od finalizacji kodu Windows Visty oraz Office 2007 by oprogramowanie trafiło w ręce grup warezowych. Piraci z całego świata pobierają już Vistę RTM build 6000.16386.061101-2205 - oficjalnie zostanie ona udostępniona subskrybentom MSDN w przyszły piątek. Razem z 32-bitową Vistą pojawiły się też pierwsze sposoby na oszukanie bądź pominięcie aktywacji.

Jeden ze sposobów polega na manipulacji datą podczas instalacji, drugi - na podmianie plików odpowiedzialnych za zarządzanie licencją na pochodzące z wersji RC2. Na szczęście dla Microsoft, piratom nie udało się złamać zabezpieczeń Visty do końca i korporacja zachowuje w dalszym ciągu przynajmniej częściową kontrolę nad nielegalnym systemem. Użytkownicy kradzionych kopii systemu nie będą więc mieli łatwego życia.
Kilka godzin po Viście w sieci znalazł się Office 2007 Enterprise, tym razem korzystający z Volume Activation 1.0 i tym samym nie wymagający aktywacji. To może być prawdziwy cios dla korporacji z Redmond, której strat nie można rozpatrywać tylko w kategoriach finansowych. Ucierpiał też prestiż przedsiębiorstwa, którego główne produkty wyciekają jeszcze nawet przed nieoficjalną datą premiery. Nie wiadomo, czy uda się zlokalizować źródła wycieków.

  [RS]Windows Vista Ultimate Lite 32 bit PL

Microsoft Windows Vista RTM SP1 x86 DVD PL + Aktywator
32-bitowe edycje Windows VistaNazwa: Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma
Oprogramowanie: Microsoft

Obraz ten umożliwia instalację każdej wersji Visty.

ZAWIERA 10% danych naprawczych !!! PEWNE I SPRAWDZONE

KODHIHI      
http://rapidshare.com/files/186649533/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part01.rar
http://rapidshare.com/files/186649558/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part02.rar
http://rapidshare.com/files/186653722/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part03.rar
http://rapidshare.com/files/186653797/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part04.rar
http://rapidshare.com/files/186658048/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part05.rar
http://rapidshare.com/files/186662707/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part06.rar
http://rapidshare.com/files/186662800/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part07.rar
http://rapidshare.com/files/186674382/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part08.rar
http://rapidshare.com/files/186674380/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part09.rar
http://rapidshare.com/files/186679932/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part10.rar
http://rapidshare.com/files/186690596/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part11.rar
http://rapidshare.com/files/186691778/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part12.rar
http://rapidshare.com/files/186691748/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part13.rar
http://rapidshare.com/files/186691822/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part14.rar
http://rapidshare.com/files/186709532/Windows.Vista.x86.PL.RTM.by.Palma.part15.rar

http://wru.pl/XF5ZXV9c/> Pobierz ten plik z super szybkiego servera za pomoca programu!  za DARMO

  Windows XP PRO SP3 (5503) VistaVG Ultimate Style + SATA-RAID
Windows XP PRO SP3 (5503) VistaVG Ultimate Style + SATA-RAID (19.03.2008) [.iso]
Cytat:
Microsoft Windows XP PRO SP3 build 5503 Corporate

- NO CD-KEY needed....already slipstreamed.
- NO ACTIVATION needed...
- NO CRACK needed....
- NO PATCHES needed...

PASSES ALL WGA CHECKS - FULLY UPDATEABLE !!!

A CLEAN INSTALL IS HIGHLY RECOMMENDED TO TAKE ADVANTADGE OF ALL FEATURES AND CONFIGURATIONS.

BURN BOOTABLE .ISO AT VERY SLOW SPEED ... AND INSTALL FROM BOOT (not Desktop)

SATA/RAID drivers included !!!

====================
Addons Integrated:
====================

- Vista RTM Boot screen
- VistaVG Ultimate Black Theme ( default )
- Vista Aero Cursors Black ( default )
- Vista Sounds ( default )
- Vista Sidebar
- Vista RTM Fonts
- Vista Visual ToolTip
- Vista Backgrounds
- Vista SceenSavers
- Vista User Accounts pictures
- Custom Welcome/Shut Down screen
- ToolBar Styler
- Clear Type Tuning
- LClock
- Image Resizer
- DAMN NFO Viewer
- CCleaner 2.05.555
- Unlocker 1.8.6
- Right Click Image Converter 2.2.0 ( pre-activated )
- IconPackager 3.2 ( pre-activated )

....YOU CAN CHANGE ICONS AND FOLDERS TO LQQK MORE LIKE VISTA WITH ICONPACKAGER AND THEMES PROVIDED !!!

- WinRAR 3.71 Registered with Vista themes
- LSPatch
- Firefox 2.0.0.12
- Internet Explorer 7
- WMP 11.0.5721.5145
- Sysinternals Tools 25.07.2007
- Calculator Plus
- Java Runtime Environment 6 Update 5
- .NET Framework 1.1 + 2.0 + 3.0 + 3.5
- DirectX 9.0c End-User Runtime (March 2008)
- KB835221 - hotfix for HD Audio Driver
- KB905474 - Windows Genuine Advantage Notificationss ( WGA )

...and some of new futures under "right click" of mouse

==================
What's removed:
==================

- Defragmenter
- Games
- Internet Games
- Pinball
- Screensavers
- IBM Thinkpad
- Printers
- Scanners
- Images and Backgrounds
- Movie Maker
- Music Samples
- Old CD Player and Sound Recorder
- Windows Sounds
- MSN Explorer
- Netmeeting
- Windows Messenger
- Disc Cleanup
- Windows Tour

======================
Patches and Tweaks:
======================

- Increased TCPIP To 100 (default 10)
- Uxtheme Patch - Enable
- Set home page - Google.com
- Show Drive Letter in front of all drives - Enabled
- Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

Download:  [RS] Windows XP Professional Black Edition
[RS] Windows XP Professional Black Edition

Fully tested with VMware Fusion and compatible with all well-known emulators, such as VMware Workstation, Parallels Workstation, Parallels Desktop, and Virtual PC!

Included are the following programs:
* Acrobat 8.0
* WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
* TuneUp Utilities 2007 English
* Microsoft Java VM Build 3809
* Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
* IE 7 Final Activated
* Firefox 2
* Thunderbird 1.5.0.9
* Klite Codec Pack 2.80
* Window Media Player 11
* ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
* Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
* Nero 7.59 Lite
* PowerIso
* Ultra Iso 8.6.0.1936
* Fraunhofer IIs MP3 Code
* Quicktime Alternative
* Acrobat Reader
* WinRAR
* Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

History of updates and fixes:
Added Segoe Print and Segoe ****** Fonts (Fixes Notes Gadget)
- Added more cool Gadgets (Black Jack, Tetris, Bricks, Pong, Command Launcher, Internet Search)
- Fixed Version Number in Add-Remove Programs (from 5477 to 5744)
- Minor RegDLL Changes
- Now uses ProfileItems for QuickLaunch Shortcut
- Improved Installation process
- Fixed VAIO Shell Extension not registering
- Added Vista Calculator and Drive Info Gadgets
- Changed skin to Glass
- Quick Launch shortcut moved to UserProfile
- Systray Icon issue FIXED!
- Added Calibri fonts (Fixes CPU Meeter)
- Changed the Sidebar Skin to a much nicer one as seen in the screenshot
- Changed Shortcut placement from All Programs to All Programs -> Accesories

IMPORTANT!

In order to install Windows XP Black Edition with out it asking for a serial, you MUST perform a clean install. DO NOT perform an update to an existing operating system. You may partition your disk.

DOWNLOAD~ 645 MB
Once extracted, there will be an ISO.

Download:
Kod:
Rapidshare:

no pass

  Ostatecznie w październiku!
Dzisiaj na konferencji Microsoft zapowie wersję RTM systemu Windows 7, która gotowa będzie 23 lipca. Ostateczna wersja systemu ma być dostępna już 22 października - a jednak!

Parę dni temu informowaliśmy was, że system operacyjny Windows 7 w kompilacji numer 7137.0.090521-1745, czyli wersji pre-RTM, wyciekł do Sieci i jest dostępny dla "torrentujących" piratów. Tymczasem dzisiaj, podczas swojej konferencji prasowej na targach Computex 2009, Microsoft oficjalnie zapowie premierę wersji RTM (Release To Manufacture lub prościej Ready To Market), która ma być gotowa 23 lipca 2009 roku.

Będzie to system gotowy do wydania na rynek, a więc pozbawiony większych błędów - jest jednocześnie ostateczną wersją testową (zamrożony kod) oraz wersją, która trafi na rynek. Przypominamy, że wersja RTM nie będzie publicznie dostępna.

Do bardzo ciekawych wypowiedzi dotarł jednak serwis CNET, według którego ostateczna wersja systemu ma pojawić się zarówno na półkach sklepowych, jak i w nowych komputerach już 22 października. Tę informację potwierdził starszy wiceprezydent firmy z Redmond - Bill Veghte. Microsoft najwyraźniej lubi czasem sobie pożartować - najpierw do Sieci wyciekły informacje o premierze 23 października, potem "oficjalnie" zapowiadano debiut na Boże Narodzenie, na koniec powrócono do tej pierwszej daty, ale odjęto jeden dzień.

Wciąż nie ma jednak informacji o cenie nowego produktu. Tę mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Przypomnijmy, że wszyscy ci, którzy zakupią komputer z systemem Windows Vista po 28 czerwca, będą mogli bezpłatnie "przesiąść się" na Siódemkę. Studenci również mogą liczyć na zniżki lub nawet darmową wersję. Cóż, dobre wieści.

Artykuł pochodzi z serwisu
www.chip.pl

  Windows Vista Service Pack 1
Windows Vista SP1 PL RTM - w końcu do pobrania!
Microsoft udostępnił właśnie ostateczne wydanie pakietu Service Pack 1 do systemu Windows Vista. Choć wersja angielska dostępna była już od pewnego czasu, polską właśnie udostępniono.
Pakiet rozwiązuje kilka istotnych problemów, z którymi borykała się Vista. Do najważniejszych zgodnie z deklaracjami Microsoftu należy zaliczyć:
-- możliwość z korzystania z Bluetooth i Wi-Fi po uśpieniu i wzbudzeniu komputera,
-- przyspieszenie odczytu dysków DVD,
-- przyspieszenie transferu plików w sieci,
-- rozwiązanie problemów z obsługą kart ExpressCard,
-- rozwiązanie problemu na komputerach z 32-bitową odmianą systemu i więcej niż 3 GB pamięci RAM,
-- lepsze gospodarowanie poborem mocy i dłuższy czas pracy na baterii
-- obniżenie poziomu zawodności systemu przy otwieraniu menu aplikacji, która właśnie została wczytana do pamięci,
-- skrócenie czasu startu oraz wybudzania Visty,
-- zwiększenie stabilności powłoki Windows PowerShell,

Plik dostępny jest do pobrania na witrynie Microsoftu. Na Windows Update pojawi się w przeciągu kilku godzin.
Należy pamiętać, że gdy pojawiły się wcześniejsze wydania pakietu, powodowały problemy z wieloma urządzeniami. Microsoftowi udało się jednak zlokalizować kłopotliwe sterowniki - http://bigo.pcworld.pl/news/144478.html i, mamy nadzieję, je naprawić.
Wszystkich, którzy chcą się zapoznać z procesem instalacji pakietu SP1 PL do systemu Windows Vista, zapraszamy do naszej galerii - http://www.pcworld.pl/news/137996.html.
Windows Vista SP1 PL RTM do pobrania: witryna Microsoftu - http://www.microsoft.com/...&displaylang=pl

  1


nareszcie cos sie ruszylo

Service Pack 1 dla Windows Vista

12 grudnia 2007 r. Microsoft wydał publicznie wersję Release Candidate dodatku Service Pack 1 (RC SP1) dla Windows Vista, również w polskiej wersji językowej. Po zainstalowaniu w prawym, dolnym rogu pulpitu wyświetla się napis: Kopia ewaluacyjna. Kompilacja 6001. Oznacza niemniej, jak podkreśla Microsoft, pełnoprawną wersję Windows Vista z wprowadzonym RC SP1

do pobrania na
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=be34577a-e925-48fb-9d6d-50fe9461f808Jak poinformował wortal www.dobreprogramy.pl, Microsoft przedstawił szczegółową listę usprawnień wprowadzanych przez SP1 w zakresie obsługi sprzętu, niezawodności, wydajności oraz zużycia energii, bezpieczeństwa, administracji i zarządzania, instalacji i wdrażania, interoperacyjności, ogólnych ulepszeń oraz zmian w funkcjonalności i API.
- Kopiowanie plików w obrębie dysku zostało przyspieszone o 25%, - kopiowanie przez sieć z systemu innego niż Vista o 45% i o 50% z innej Visty SP1.
- Dodano wsparcie m.in. dla standardów EFI, 802.11n, SSTP oraz różnych nowych algorytmów kryptograficznych.
- Wprowadzono możliwość wyłączenia pytania o uprawnienia administracyjne dla wybranych aplikacji.
- Zwiększono dokładność pokazywania szacowanego czasu ukończenia kopiowania pliku.
- Usunięto najczęstsze przyczyny zawieszeń.
- Wprowadzono też ponad 100 innych zmian i ulepszeń.

Microsfot podał, że Vista SP1 RTM, czyli wersja finalna dodatku, ma zostać udostępniona w pierwszej połowie 2008 r. Firma z Redmond informuje, że przed instalacją wersja obecna dodatku, RC SP1, będzie musiała zostać odinstalowana z systemu operacyjnego. Niemożliwy będzie bowiem upgrade build-to-build, czyli aktualizacja przez nadpisanie wersji obecnej przez finalną.

  Windows 7 - nie będzie bety 2
Microsoft za pośrednictwem oficjalnego inżynierskiego bloga korporacji poinformował, że kolejną dostępną publicznie, rozwojową wersją systemu Windows 7 będzie nie beta 2, lecz bliska finalnemu produktowi wersja RC (Release Candidate).

Cała publikacja zamieszczona na blogu dotyczy ścieżki rozwojowej systemu Windows 7. W skrócie – zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Microsoft, przedstawia się ona następująco:

* Windows 7 Pre-Beta – to wydanie już znamy, zostało udostępnione publicznie podczas zeszłorocznej konferencji PDC odbywającej się w Los Angeles; wtedy to deweloperzy i użytkownicy końcowi mogli się zapoznać z większością funkcji, które najprawdopodobniej pozostaną w systemie aż do wydania wersji produkcyjnej.
* Windows 7 Beta 1 – również znane już wydanie, udostępnione w styczniu br. Masowa dystrybucja tego wydania (rzędu milionów) wyposażonego we wszystkie funkcje, które obecne będą także w finalnym produkcie, ma służyć badaniom jakości, kompatybilności i stabilności nowego systemu.
* Windows 7 Release Candidate – jeszcze nieudostępniona wersja, która w intencji giganta z Redmond ma maksymalnie odpowiadać temu, co później będzie rozsyłane do sklepów oraz partnerów OEM. Na tym etapie również będą analizowane dane telemetryczne i informacje zwrotne od użytkowników (podobnie jak w wersji beta), jednak analiza ta będzie wykonywana już tylko pod kątem wykrycia krytycznych luk i błędów.
* Windows 7 RTM (Release to Manufacture) – wersja systemu gotowa do produkcji; to finalne wydanie systemu stanowiące wzorzec dla edycji dostosowanych zarówno do partnerów OEM, jak też edycji pudełkowych, przeznaczonych do obrotu w handlu detalicznym.
* Windows 7 GA (General Availability) – ten etap jest jedynie etapem biznesowym, bo do samego produktu nie są wprowadzane już żadne zmiany; ma informować jedynie o tym, kiedy użytkownicy będą mogli nabyć komputery z preinstalowanym systemem Windows 7 lub kupić pudełkowe wydania tego OS-a.

Ponadto Microsoft udostępnił stronę, na której można znaleźć informacje o kompatybilności sprzętu i oprogramowania z Windows 7 (a także z Windows Vista).

Źródło: MSDN

  Windows 7 beta wydostał się na świat
Testowa wersja systemu Windows 7 pojawiła się już w zasobach sieci Bittorrent. Kilka serwisów potwierdziło, że wersja ta działa i podobno jest wysokiej jakości jak na betę Microsoftu.

Windows 7 to system, który ma być następcą Windows Visty – obecnie flagowego systemu Microsoftu. Microsoft przedstawił ten system programistom w wersji pre-beta w czasie Professional Developer Conference 2008. Publiczna wersja beta miała się pojawić na początku stycznia 2009, ale wszystko wskazuje na to, że zapaleni testerzy pobiorą ją szybciej z sieci P2P.

Na serwisach torrentowych pojawił Windows 7 beta 1 (build 7000). Informacja na ten temat pojawiła się najpierw na rosyjskich i chińskich forach. Później serwis Neowin.net potwierdził, że wersja 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD rzeczywiście działa.

Pobraną z Bittorrenta wersję przetestował m.in. Adrian Kingsley-Hughes z serwisu ZDNet. Według niego w systemie nie ma wielu nowych funkcjonalności i jeśli takie się pojawią, to prawdopodobnie w wersji RTM. Jednak Kingsley-Hughes wysoko ocenił jakość "torrentowej" wersji beta. Według niego wygląda ona na najlepszą testową wersję systemu ze wszystkich udostępnionych dotychczas przez Microsoft i to wskazuje na to, że Windows 7 mógłby się pojawić nawet w czerwcu lub lipcu 2009 r.

W przyszłym miesiącu o Windows 7 znów może zrobić się głośno. Ma się ukazać publiczna beta, a Steve Ballmer planuje przedstawić system z perspektywy użytkownika na konferencji Consumer Electronics w Las Vegas. Impreza ta odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2009.

W chwili obecnej Microsoft przedstawia Windows 7 jako system szybszy i bardziej konfigurowalny niż Windows Vista. Ma on zwiększać możliwości komputera poprzez wsparcie dla technologii multidotykowych i szybsze przesyłanie danych do innych komputerów w domu m.in. dzięki usłudze Windows Live.

Windows 7 jest również postrzegany jako system, który w większym stopniu będzie konkurował z Linuksem. Chodzi szczególnie o rynek netbooków, dla których Windows Vista jest systemem zbyt "ciężkim". Na nowy system czekają też firmy, które planują pominięcie Visty i przeskoczenie z Windows XP od razu na Windows 7.

  Windows XP PRO SP3 Se7en Style EYE CANDY
Windows XP PRO SP3 Se7en Style EYE CANDY POLSKA WERSJA(02-01-2009)

- Klucz zintegrowany...

- Aktywacja nie wymagana...Wersja Corporacyjna jest Automatycznie Aktywna !

- Przechodzi legalizacje 100%

- Wszystkie Poprawki zintegrowane do 29 Stycznia 2009 !

==========================
Sterowniki Zintegrowane:
==========================

* DriverPack Chipset
* DriverPack CPU
* DriverPack LAN
* DriverPack MassStorage
* DriverPack WLAN

==========================

================================
Programy i Addony Zintegrowane:
================================

- Vista RTM Boot screen
- SevenVG Refresh Theme ( default )
- Vista Aero Cursors Black ( default )
- Vista Sounds ( default )
- Vista RTM Fonts
- Vista SceenSavers
- Vista User Accounts pictures
- Windows 7 Logon screen
- Windows 7 Welcome/Shut Down screen
- Custom Backgrounds
- Clear Type Tuning
- Image Resizer
- uTorrent v.1.8.2 (14153) Multilanguage
- Winamp Pro v.5.54 ( pre-activated,Multilanguage )
- Rocket Dock v.1.3.5
- DAMN NFO Viewer
- CCleaner 2.16.830 (Multilanguage)
- Unlocker 1.8.7
- Microsoft Power Toys (Power calculator, TweakUI)
- WinRAR 3.80 Zarejestrowany z Vista themes
- Firefox 3.0.5
- Flash Player 10
- Internet Explorer 7 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- WMP 11 + wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009
- Java Runtime Environment 6 Update 11
- .NET Framework 1.1 sp1 + 2 sp2 + 3 sp2 + 3.5 sp1 (wszystkie poprawki do 29 Stycznia 2009)
- DirectX 9.0c End-User Runtime November 2008
- (KB905474) Windows Genuine Advantage Notifications ( WGA )

======================
Co zostalo Wyrzucone:
======================

- Screen savers
- Images and Backgrounds
- Mouse Cursors
- Music Samples
- Old CDPlayer and Sound Recorder
- MSN Explorer
- Windows Messenger
- Windows Tour

======================
Patches and Tweaks:
======================

- TCPIP zmienione do 100 (domyslnie 10)
- Uxtheme Patch - Enable
- Strona Domowa - Google.com
- Pokaz litery (C dysku przed wszystkimi dyskami
- Pasek zadan - Jezyki - Wylaczone
- Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

- .NET Framework jest instalowany w @ T-13 min. To wezmie troche czasu ( jakies 10 min.) a wiec nie przejmuj sie, instalacja wyglada jak zamrozona ale nie jest !

PARTY 200MB


  Microsoft Windows 7 Beta 1 Build 7000.0.081212.1400 x86
Microsoft Windows 7.beta.1.build.7000.0.081212.1400.x86Release Date.....: January 02, 2009
Directory Name...: windows.7.beta.1.build.7000.0.081212.1400.x86
Supplier.........: Microsoft
Type.............: OS
Format.......... : DVD - ISO (as supplied by MS) -
Number of Discs..: 1
Archives.........: 25x100mb
Files............: wb-7000win7x86repack
Protection.......: Key + Activation
Requirements.....: CPU: 1.5GHz+ / RAM: 512MB+ / HDD: 12gb+
Link.............: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/Test 1: czasu uruchamiania

- Windows 7
Czas: 20 sec
- Vista 32-bit RTM
Czas: 27 sec
- Vista 32-bit SP1
Czas: 31 sec
Zwycięzca: Windows 7Test 2: PassMark PerformanceTest 6

Benchmark ten bada wydajność płyty głównej, grafiki 3D oraz 2D, pamięć, dyski oraz szybkość napędów CD/DVD.

- Windows 7
Wynik: 1007.5
- Vista 32-bit RTM
Wynik: 1001.3
- Vista 32-bit SP1
Wynik: 986.6
Zwycięzca: Windows 7Test 3: PCMark Vantage

Benchmark ten bada wydajność pod kątem wydajności w grach czy podczas edycji mediów (wideo, audio, itd.).

- Windows 7
Score: 5233
- Vista 32-bit RTM
Score: 4807
- Vista 32-bit SP1
Score: 4762
Zwycięzca: Windows 7Test 4: CINEBENCH R10

- Windows 7
1CPU Score: 2076
xCPU Score: 7370
Multi-proc spee[beeep]: 3.55x
OpenGL: 3183

- Vista 32-bit RTM
1CPU Score: 2172
xCPU Score: 7808
Multi-proc spee[beeep]: 3.59x
OpenGL: 3960

- Vista 32-bit SP1
1CPU Score: 2084
xCPU Score: 7140
Multi-proc spee[beeep]: 3.43x
OpenGL: 3458

Zwycięzca: Windows Vista 32-bit RTMPodsumowujac wyniki testow, w trzech na cztery zwyciezca okazał sie Windows 7. Wyniki te sa bardzo obiecujące biorąc pod uwagę fakt iz system znajduje sie jeszcze w fazie pre-beta.

  Windows 7 trafi do sklepów 22 października 2009
Koniec spekulacji - ujawniona została oficjalna data pojawienia się systemu Windows 7. Nowy Windows trafi na półki sklepowe już 22 października 2009 roku.

Październikowa data premiery dotyczy zarówno edycji pudełkowych (BOX) jak i OEM. Informacje na ten temat ujawnił Bill Veghte z Microsoftu który zajmuje stanowisko Senior Vice President for the Windows Business. Biorąc pod uwagę dotychczasowe przypuszczalne daty premiery Windows 7 najbardziej trafna była ta wskazana przez dyrektora marketingu firmy Acer. Warto przypomnieć, że na początku maja bieżącego roku Bobby Watkins poinformował iż 23 października na rynek trafi zestaw Z5600 z preinstalowanym systemem Windows 7. Dla wielu obserwatorów informacja ta była jednoznaczna - nowy Windows pojawi się w październiku.

Kolejną ciekawą datą jest 25 października 2001 - wówczas swoją premierę miał Windows XP. Obydwa produkty dzieli prawie 8 lat i jeden nieudany system jakim jest Windows Vista (nieudany ze względu na nieprzychylne opinie użytkowników). Wiele wskazuje na to że Windows 7 powtórzy sukces kultowego już XP-ka.

Windows 7 w wersji RTM trafi do partnerów Microsoftu w połowie lipca. Użytkownicy którzy wcześniej zakupią Vistę będą mogli dokonać darmowej aktualizacji do swojego następcy. Wciąż nie są znane szczegóły tego przedsięwzięcia jednak jak donosi serwis TechARP.com darmową aktualizacją objęci zostaną użytkownicy którzy nabędą licencję na Vistę po 1 lipca bieżącego roku. Oferta aktualizacji skierowana będzie do osób posiadających system w wersji Home Premium lub wyższej. Dotychczas nie ujawniono również planów dotyczących cen nowych "okienek". Nowych wieści na temat Windows 7 możemy spodziewać się już wkrótce bowiem temat Windows 7 ma być poruszany podczas konferencji Computex w Tajpej.


No i już wszystko wiadomo.
Ja się bardzo cieszę, że jeszcze w tym roku Windows7 będzie wydany. W prawdzie z wersji Win7 build 7057, ale jak tylko w czerwcu 2010 licencja się skończy, to idę do sklepu i kupuję oryginalną wersję Siódemki. Bo moim zdaniem warto...

  gdy niemozliwy inny OS na laptopie

A na koniec dodam, że świat idzie do przodu i prędzej czy później skaże
Cię na Vistę, bo okaże się, że coraz mniej sterowników, programów i gier
chodzi pod XP, a coraz więcej pod Vistą. Nie miną trzy lata, a pojawi się
Windows 7, który z kolei zacznie powoli wypierać Vistę. Microsoft jest
monopolistą i dyktuje warunki mniej więcej 80% rynku, a pozostawanie w
twardej opozycji oznacza pozostawanie w miejscu (które w sektorze
informatycznym jest równoważne mniej więcej sprintowi w przeciwnym
kierunku).3 lata? Widzę w tobie pesymistę.
Po udanej premierze wersji Beta zrezygnowano z publikacji Beta 2
i od razu ogłoszono iż kolejną wersją będzie RC1
można będzie sie jej spodziewać w ciągu 2-3 miesięcy,
kolejne 2 miesiące dla RC2 i będziemy już tylko o krok od RTM

trafi do produkcji najpóźniej w pierwszym kwartale 2010 roku,
ale chyba sami twórcy zaskoczeni zostali wyjątkowo wysoką jakością nowej
wersji.
Obecne przyspieszenie prac może sugerować iż premiery Windows 7
możemy spodziewać się jeszcze przed tegorocznym gwiazdkowym bumem zakupowym.

Zgadzam sie że z tobą że twarde obstawanie przez starych rozwiązaniach
to faktycznie ciągłe cofanie się.
Jest wiele powodów dla których już dziś warto zainwestować w Windows Vista
pierwszym niech będzie obsługa pamięci w komputerach wieloprocesorowych.
W przypadku kernela w wersji 5.0 oraz 51 (2000, XP)
wątkom aplikacji przydzielany był czas dowolnej z obecnie wolnych jednostek
wykonawczych.
Jak bardzo może to być nieefektywne można sobie uświadomić dopiero
kiedy przeanalizuje sie w jaki sposób program sięga do pamięci
w przypadku komputerów  z procesorami AMD dostępnymi od kilku juz lat.
W tym przypadku dane i kod aplikacji mogą znaleźć się w pamięć do której
dany procesor
nie będzie miał fizycznego dostępu. W takim wypadku każde odwołanie do
pamięci
będzie musiało przejść z jednego procesora do drugiego poprzez magistrale
HyperTransport
pogarszajac tym samym prędkość obu procesorów i ograniczając przepustowość
magistrali która powinna być wykorzystywana faktycznie tylko do komunikacji
z siecią, z dyskami
czy też ogólnie pojmowanym światem zewnętrznym.
W 6 wersji jadra systemu problem ten został uwzględniony i task-scheduler
został odpowiednio dostosowany.
Z tego powodu Intel długo wstrzymywał prace nad integracja kontrolera
pamięci w chipie procesora
i zmienić to ma sie dopiero wraz z zapowiadanym procesorem Nehalem (Core i7)
,
tak to właśnie zacofany technologicznie system operacyjny blokuje rozwój
sprzętu.

Coś co poczuć powinni wszyscy użytkownicy jest priorytetowe I/O.
W poprzednich wszystkich wcześniejszych wersjach systemów Windows
programu uzyskiwały dostęp do przykładowo do dysku twardego na równych
zasadach
i jeśli jeden z programów był w stanie wygenerować wiele odwołań do dysku
mógł tym samym utrudni, czy też uniemożliwić prace innych programów.
Obecnie programy takie, np: programy indeksujące pliki, deframentujące dysk,
antywirusy itp.
mogą korzystać z niskiego priorytetu przy dostępie do urządzeń I/O.
W takim wypadku użytkownik oraz inne programy mogą rozpoznać
iż takie usługi działają tylko po tym iż dysk przesyła "jakieś" dane
lecz nie zauważą żadnego spowolnienia przy dostępie do własnych danych.
Oczywiście aby skorzystać z dobrodziejstwa nowych funkcji programy
muszą zacząć korzystać z nowego priorytetowego I/O.
Po co jednak tworzyć programy wspierające te nowe funkcje, skoro i tak
większość użytkowników
woli pozostać przy starym, wciąż działającym Windows XP.

Kolejna kulą u nogi wszystkich dzisiejszych systemu Windows jest limit USER
i GDI Handlers.
Limit ten pochodzi jeszcze z czasów 16-bitowych Windows 3.0
i powoduje iż wszystkie uruchomione w systemie programu przykładowo
mogą maksymalnie wykorzystać do 32tyś. elementów interfejsu użytkownika.
Jak bardzo dotkliwy jest to problem przekonałem się choćby dziś na własnej
skórze
kiedy po kilku godzinach pracy programy zaczęły sie dziwnie zachowywać
(puste formatki, niepełne komunikaty, brak możliwości otwarcia kolejnych
stron WWW)
i jedynie Skype był na tyle "inteligentny" aby zgłosić błąd Out of
Resources.
I tu także rozwiazanie problemu leży na wyciągniecie ręki w Windows Vista i
jego WPF,
niestety twórcy aplikacji wstrzymują sie z przejściem z GDI do WPF
właśnie z powodu dalszej dużej popularności Windows XP
i to pomimo tego iż WPF można doinstalować do XP-ka.

Liste można by ciągnąć jeszcze dalej
(User-Mode Drivers, Shadow Copy, tranzakcje przy dostepie do plików i
rejestru, ...)
, ale zarazie mam już dość pisania
i serdecznie polecam artykuły Marka Russinovicha
zarówno w MSDN Magazin jak i na jego prywatnym blogu.
______
Pozdrawiam
Robert Winkler


  Windows XP sp2 Black Edition
No niekoniecznie na zwykłym będziesz tak ja pobieał...

przykładowa zawartość tych edycji:

Programs included in Windows Post Installer:

Office 2007 Enterprise
Acrobat 8.0
Photoshop CS2
Diskeeper 2007
OO Defrag 8.5.178
WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
Open Office 2.10
TuneUp Utilities 2007 English
Norton partition Magic 8.05
Registry Mechanic 6.2
ISScript 10
Microsoft Java VM Build 3809
Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
Azureus 2.5.00
IE 7 Final Activated
Firefox 2.01
THunderbird 1.5.0.9
Opera 9.02
WsFTP Pro
BS Player Pro 2.12.942
Klite Codec Pack 2.80
Shockwave/Flashplayers
Win DVD 8 Platinum
WM Player 11
Nod32 2.57
ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
ZoneAlarm Internet Security Suite 7.0.279 Beta (ROCKS!!)
Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
Nero 7.590A Premium Full
Nero 7.59 Lite
Poweriso 3.5
UltrIso 8.6.0.1936
DivX Create Bundle 6.4
Fraunhofer IIs MP3 Codec
Quicktime Alternative
Adaware SE Pro
Acrobat Reader
DVD DEcryptor
DVD2One
FlashFXP
GetRight
Magic Isomaker
PeerGuardian 2
VmWare 5.53
WinRAR
Winzip 10

Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

PORTABLE APPS ON DESKTOP

Slipstreamed 135 Visual Styles.

Zion
Zune
7
Aero Style (Glass - Beta 2)
Aero UI (Day)
Aero UI (Night)
Allure
Beige
Bikini
Black
BlackGold
BlackIce
BlandXP
Blink
BlueHeart
BlynkNET
Bugatti ProBlue
Calypso
CatalystVS
Celestial
ChaNinjaStyle_RC5
ChaNinjaStyle_RC5_Bonus
Classic
CoolXP4
corona
Crystal dlb 2
Crystal dlb BE
CrystalAero
cxpae
DarkLibar
DarkWall
Descent
Diamond
DragonStyle
Element
ElementA
Energy Blue
eXistenZ
Fiesta
first
Forever Blue
G2
GoldCoast
Gray
GreyOb
InsetRed
InspiratSE
InspiratSECompakt
Jade Style
Kimbra
LE5
LiQuidskY
Longhorn Aero
Luna (Longhorn Revolution)
Luna Lite
Luna Royale
LunarBlue
Mac OS X
Midnight
MidniteXP
MindWood
Misfit
mrs mix blue
MRSSILVER
msn
MtlBlade
MX5
Natural
NewXP
NightElf
NightMove
Octalized
Office 2007
OpusOS
OSXP
OSXP1
Palladium
Patriotic
PHENOM
Pipeline
Platinum
Platinum Mist Remix
Plex Style
Plex Style (Media Center Edition)
plexiglas v2
Pristine
Q
RedDragon
Redvista_??
Reflections
RhodiumX
Royal Full Start Menu
Royal_Five_Color_Mod
Royale
Royale06
Royale Glass
Royale Noir
RoyalFour
RoyalInsLong
RoyalInsMac
RoyalMod
Sentinel_A
Sentinel_B
Shine
Signs
Simplex3
Simplex6
say thx 2
movie-hog

  Microsoft Windows 7.beta.1.build.7000.0.081212.1400.x86
Microsoft Windows 7.beta.1.build.7000.0.081212.1400.x86Release Date.....: January 02, 2009
Directory Name...: windows.7.beta.1.build.7000.0.081212.1400.x86
Supplier.........: Microsoft
Type.............: OS
Format.......... : DVD - ISO (as supplied by MS) -
Number of Discs..: 1
Archives.........: 25x100mb
Files............: wb-7000win7x86repack
Protection.......: Key + Activation
Requirements.....: CPU: 1.5GHz+ / RAM: 512MB+ / HDD: 12gb+
Link.............: [url="http://www.microsoft.com/windows/windows-7/"]http://www.microsoft.com/windows/windows-7/[/url]Test 1: czasu uruchamiania

- Windows 7
Czas: 20 sec
- Vista 32-bit RTM
Czas: 27 sec
- Vista 32-bit SP1
Czas: 31 sec
Zwycięzca: Windows 7Test 2: PassMark PerformanceTest 6

Benchmark ten bada wydajność płyty głównej, grafiki 3D oraz 2D, pamięć, dyski oraz szybkość napędów CD/DVD.

- Windows 7
Wynik: 1007.5
- Vista 32-bit RTM
Wynik: 1001.3
- Vista 32-bit SP1
Wynik: 986.6
Zwycięzca: Windows 7Test 3: PCMark Vantage

Benchmark ten bada wydajność pod kątem wydajności w grach czy podczas edycji mediów (wideo, audio, itd.).

- Windows 7
Score: 5233
- Vista 32-bit RTM
Score: 4807
- Vista 32-bit SP1
Score: 4762
Zwycięzca: Windows 7Test 4: CINEBENCH R10

- Windows 7
1CPU Score: 2076
xCPU Score: 7370
Multi-proc spee[beeep]: 3.55x
OpenGL: 3183

- Vista 32-bit RTM
1CPU Score: 2172
xCPU Score: 7808
Multi-proc spee[beeep]: 3.59x
OpenGL: 3960

- Vista 32-bit SP1
1CPU Score: 2084
xCPU Score: 7140
Multi-proc spee[beeep]: 3.43x
OpenGL: 3458

Zwycięzca: Windows Vista 32-bit RTMPodsumowujac wyniki testow, w trzech na cztery zwyciezca okazał sie Windows 7. Wyniki te sa bardzo obiecujące biorąc pod uwagę fakt iz system znajduje sie jeszcze w fazie pre-beta.Niezbędne składniki potrzebne do sprawnego działania systemu:
AKTYWATOR


KLUCZE


By pozbyc sie na tapecie Watermark napisu mówiącego, ze jest to wersja beta, trzeba sciagnac Update:


Windows osobiście przeze mnie nie testowany, natomiast znajomi bardzo go chwalą, jako system praktyczniejszy, ładniejszy i szybszy niż Vista.

  [FD]Windows XP BLACK EDITION:))"07 (Unnattended XP Professional)
Zapomniałem
Windows XP BLACK EDITION

This version of Windows XP is designed for your convenience. It requires less memory from your system and it doesn't need a serial number as this is the unattended version. It includes the following programs:

Acrobat 8.0
WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
TuneUp Utilities 2007 English
Micros0ft Java VM Build 3809
Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
IE 7 Final Activated
Firefox 2.01
T?underbird 1.5.0.9
Klite Codec Pack 2.80
WM Player 11
ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
Nero 7.59 Lite
Poweriso 3.5
UltrIso 8.6.0.1936
Fraunhofer IIs MP3 Code
Quicktime Alternative
Acrobat Reader
WinRAR
Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

Vista RC2 Sidebar v5744 and VAIO for Windows XP BY ricktendo64
VAIO
Made nLite 1.2.1 & 1.3beta compatible
- Added Segoe Print and Segoe ****** Fonts (Fixes Notes Gadget)

12/20/06 v1.3
- Added more cool Gadgets (Black Jack, Tetris, Bricks, Pong, Command Launcher, Internet Search)
- Fixed Version Number in Add-Remove Programs (from 5477 to 5744)
- Minor RegDLL Changes
- Now uses ProfileItems for QuickLaunch Shortcut

12/07/06 v1.1
- Improved Installation process (No more RunOnceEx Box)
- Fixed VAIO Shell Extension not registering
- Added Vista Calculator and Drive Info Gadgets
- Changed skin to Glass
- Quick Launch shortcut moved to UserProfile

12/4/2006 v1.0
- Systray Icon issue FIXED! (Had to go from RTM 6.0.6000 down to RC2 6.0.5744, I will go back to RTM when the new VAIO Build is released)
- Added Calibri fonts (Fixes CPU Meeter)
- Changed the Sidebar Skin to a much nicer one as you can see in the screenshot (Fade Skin)
- Changed Shortcut placement from All Programs to All Programs -> Accesories
- Removed most 3rd party gadgets to save space (I only include the defaults and 4 extra ones)
- No more 30 sec CMD window during t13Dla tych co nie umieja angielskiego(ogolny skrot):

Jest to wersja Win XP po tunningu:) zawiera nowy wyglad,pakiet sterownikow.Uproszczono proces instalacji,calosc zamyka sie w wysilku wlozenia plyty i wybrania partycji.Potem cieszymy sie zainstalowanym systemem. JEST JUZ ZAREJESTROWANY wiec mozemy wejsc na strone Microsoft.com a Bill podziekuje nam za kupno jego produktu. W/w jakie programy zawiera ta wersja.

W celu uruchomienia:
1. rozpakuj
2. wypal
3. odpal z poziomu Biosa.

WERSJA ANGLOJEZYCZNA

WAGA: 640 Mb (33x~20mb+sfv+nfo)